نیک نام

در این وبلاگ قصد دارم به مطالب مختلفی بپردازم امید وارم لذت ببرید

«فارسی وان» تخریب بنیان خانواده
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۱:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۳۱
 

«فارسی وان» تخریب بنیان خانواده ایرانی را هدف گرفته است

خبرگزاری فارس:گردانندگان شبکه فارسی وان بر اهمیت پایگاه مقدس خانواده در جامعه اسلامی واقفند و با مورد هجوم قرار دادن آن، برنامه درازمدتی را در ذهن خود طراحی کرده اند


 
 
گوگل و فیس بوک شما را فیلترینگ حبابی می کنند
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۱:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۳۱
 

 


گوگل و فیس بوک شما را فیلترینگ حبابی می کنند به گزارش مشرق- تا همین چندسال قبل، از هرکجای دنیا که به اینترنت وصل شده و در موتور جست‌وجوگر «گوگل» موضوعی را جست‌وجو می‌کردید، نتیجه‌هایی که در اختیارتان قرار می‌داد یکسان بود. اما حالا دو کاربر از دو نقطه‌ی جغرافیایی مختلف جهان، اگر یک موضوع یکسان را جست‌وجو کنند با نتیجه‌هایی گاه کاملا متفاوت روبرو می‌شوند.


 
 
 
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۳۱
 

شهادت امام علی امام اول مسلمانان را تسلیت عرض می نمایم  امید وارم از شبهای قدر و رحمت الهی بهترین بهره را ببرید  التماس دعا


 
 
خصال یاران مهدی (عج)
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۱۱:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٦
 

خصال یاران مهدی (عج)دوری از گناه، تقوا و دوری از مکروهات و شبهات، ورع نام دارد. اگر کسی بگوید: می‌روم و در مرز سرزمین گناه می‌ایستم و گناه نمی‌کنم بداند که شیطان می‌آید و آرام به گناه هلش می‌دهد! برای حفظ خودمان، باید یک سری مستحبّات را انجام دهیم. مستحبّات، بازوی واجبات است و باید یک سری مکروهات را هم ترک کنیم. دوری از مکروهات، به دوری از حرام و گناه کمک می‌کند.

مقدّمهانقلابی بزرگ و جهانی، نیازمند رهبران و مدیرانی لایق، کارکشته، وارسته و پرتوان است که هم پیروزی‌اش تأمین گردد و هم اهداف و برنامه‌های فراگیر آن تحقّق یابد. بستر زمان و تاریخ، دروازة ورودی انسان‌ها به مکتب معارف است. در این مکتب فراگیری عام یک ویژگی بارز، مهدوی است. همة ملّیت‌ها و گروه‌ها ـ از گذشته تا حال و آینده ـ حضور دارند و حتّی ملائکة الهی نیز در آن به ایفای نقش می‌پردازند.

از آنجایی که در میان یاران حضرت، پیامبران و اولیای الهی (چون: عیسی، یوشع، خضر، اصحاب کهف و...) و هم از اصحاب پیامبر اکرم(ص) و امیرمؤمنان(ع) (چون: سلمان، مالک و ابوذر و...) حضور دارند، می‌توان گفت آنان عصارة تاریخ خواهند بود، علاوه بر آنکه خود حضرت مهدی(عج) ادامه دهندة راه همة پیامبران، اوصیا و دارندة همة سنن و مواریث آنان است؛ به طور طبیعی یارانشان نیز دارندة این میراث گرانبها خواهند بود.

البتّه در مجامع روایی بر 313 یار خاصّ آن حضرت تأکیدات ویژه‌ای شده و اوصاف و خصلت‌هایی برای آنان شمارش شده است که نشان می‌دهد آنان انسان‌های برتر، شایسته و برگزیده هستند و توان انجام این مأموریّت بزرگ الهی را دارند. 
 
پیامبر صهیونیست ها
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۱٠:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٦
 

جریان سیاسی خاصی که امروزه با نام «صهیونیزم» در واژگان سیاسی جهان تثبیت شده است در اواسط قرن نوزدهم میلادی متولد شد. اگرچه نظریه‏پردازان صهیونیست بسیار علاقمندند "صهیونیزم" را به عنوان اندیشه‏ای معرفی کنند که ریشه در اعماق تاریخ دارد ولی تمایلی برای ارائة ادلّة مستدل جهت اثبات این مدعا از خود نشان نمی‏دهند.


 
 
گزارشی مستند از فعالیت "صفحه موساد" بر روی فیس بوک
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۱٠:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٦
 

 

همواره رژیم صهیونیستی از آخرین تکنولوژی روز دنیا برای ادامه اقدامات تروریستی خود علیه ملتها و دولتهای منطقه و جهان استفاده کرده و در سالهای اخیر علاوه بر بکارگیری سلاحهای کشتار جمعی و بمبهای لیزری و خوشه ای و ده ها نوع سلاح ممنوعه دیگر برای کشتار هر چه بیشتر و دقیق تر ملت فلسطین و ملتهای منطقه، اخیرا این رژیم به سلاح فیس بوک روی آورده است.

شاید خیلی ها ندانند که این شبکه اجتماعی توسط گروهی از افراد که غالبا اسرائیلی و حامیان رژیم صهیونیستی هستند، اداره و به حیات خود ادامه می دهد. آخرین پژوهش ها و بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که رژیم صهیونیستی برنامه های راهبردی زیادی برای بهره برداری استراتژیک از سایت فیس بوک تدوین و برنامه ریزی کرده است. این در حالی است که تعداد استفاده کنند گان از این سایت مشهور روز به روز گسترده تر می شود و کار کسب اطلاعات برای سرویس های اطلاعات خارجی بویژه سازمان تروریستی "موساد" رژیم صهیونیستی راحت تر شده است.
به گزارش قدسنا در گزارش زیر نمونه ای از اقدامات صهیونیستها برای اغفال و سوء استفاده از مردم دنیا و بویژه جوانان دختر و پسر از طریق سایت فیس بوک ارائه خواهد شد. . .


 
 
ایا 2012 اخر زما ن ا ست
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۱۱:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٤
 

تقویم مایا چیست؟ این تقویم توسط تمدنی پیشرفته به نام مایاها در حدود 250 تا 900 میلادی بوجود آمده است. شواهد مربوط به امپراطوری مایا به قسمتهای جنوبی مکزیک تا گواتمالا و اِل سالوادور می رسد.


ظاهرا، دنیا در 21 دسامبر سال 2012 به پایان می رسد یا حداقل بخش بزرگی از نوع بشری نابود خواهند شد. دیگر برای شغل آینده ی خود برنامه ریزی نکنید. بدنبال خرید خانه نباشید، و در عوض، چند سال آخر زندگی تان را هرآنطور که می خواهید بگذرانید. اکنون شما 4 سال فرصت دارید که از زندگی لذت ببرید... قبل از پایان دنیا!
 
 
یاد دادن انحرافات با روشی زیبا و هالییودی
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٤
 

 

در سریال تلویزیونی شبکه دوم سیما "سی امین روز"نیز شاهد وجود مثل ها و مربع های عشقی هستیم؛ پسری که عاشق دختری بود و بعد در یک نزاع شوهر دختر به قتل رسیده واکنون برادر شوهر دختر عاشق اوست اما دختر از عشق قدیمی پسر به خود آگاه شده است. همزمان دخترعمو و نامزد سابق این پسر نیز برای به دست آوردن او رقابت می کنند.
به گزارش مشرق به نقل از آینده؛ در حالی که مسئولان کشور با هشدارهای مکرر و تند نسبت به عواقب پخش سریالها و فیلم های سینمایی هالیوودی بر اخلاق جامعه ابراز نگرانی می کنند، پخش سریال های ماه مبارک سیمای جمهوری اسلامی نشان داد که برخی از این برنامه ها که با خیال راحت پخش می شود، به رغم تفاوتهای ظاهری، از نظر مضمون تفاوت چندانی با آن سریالها ندارد. 
 
مسجد الاقصی با مسجد قبه الصخره و رسانه ملی
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٤
 

 

مسجد الاقصی را باید یکی از مقدس ترین اماکن اسلامی برای مسلمانان جهان توصیف کرد. این مسجد اولین قبله مسلمانان جایی که در دوران پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) ایشان به سوی این مسجد به اذن خداوند نماز بپا می داشتند و همچنین سومین حرم شریف پس از مسجد الحرام و مسجد النبی در مکه و مدینه است . مسجد الاقصی به گواه تاریخ نویسان دومین مسجد ساخته شده بر روی زمین پس از بیت الله الحرام محسوب می شود. نقل است که " حضرت آدم (علیه السلام) آنرا ساخته وزیر بنای آنرا چهل سال پس از ساختن بیت الله الحرام بنا به دستور خداوند نهاده است.
بنابراین صرف نظر از اعتقادات دینی ما مسلمانان ، قدمت ساخت این مسجد به بیش از یکهزار سال نیز سبب توجه جهانی به این مسجد خواهد بود.
در قرآن مجید آمده است " سبحان الذی اسرى بعبده لیلاً من المسجد الحرام الى المسجد الاقصى الذی بارکنا حوله لنریه من آیاتنا إنه هو السمیع البصیر".


 
 
خدا از منظر یهودی های صهیونیست
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ٩:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢۳
 

 الف ـ خدا در نظر یهود:
خداوند، در کتاب مقدّس یهود، شکل عجیب و غریبى به خود گرفته است. مثلاً مانند انسان است(2)، گیسو و لباس دارد(3)دوپا دارد(4)، مانند انسان راه مى رود(5)، از آسمان به زمین فرود آمده به هر کجا که بخواهد مى رود و جائى را براى سکونت و زندگى خویش مسکن قرار مى دهد(6)، آن قدر نادان است که بدون نشانه نمى تواند خانه مـؤمنان را از خانه کـفّار تشخیـص دهد(7)و از خیلى چیزها بى خبر است(8)، پیمان خود را مى شکند(9)، از کرده خویش پشیمان مى شود(10)، گاهى غصه مى خورد و بر کارى که کرده است اندوهگین مى شود(11)، با انسان کشتى مى گیرد(12)و درعین این که سه تا است، یکى است، یعنى هم یگانه است و هم سه گانه(13)، مار از او راستگوتر است زیرا مار راست مى گوید و خدا دروغ مى گوید(14)، از آسمانها به زمین آمده بین کلام مردم تفرقه مى اندازد مثل استعمار که مى گوید: (تفرقه بیانداز و حکومت کن) چون از وحدت کلام آنها مى ترسد(15)، چیزى را مى گوید و باز تغییر مى دهد(16) این است، صفات خداوند در نظر یهود!


 
 
خاندان روچیلد زر سالان یهود یا صاحبان اسرائیل
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ٦:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٠
 

در قرن هیجدهم ، روچیلدها "، رهبران طبیعی یهودیان جهان شمرده می‏شدند. به دلیل این جایگاه در ساختار سیاسی یهودیان است که "برادران روچیلد "، به قدرت بی‏رقیب مالی دنیای غرب بدل شدند و با اعطای وام‏های کلان، در مقام "بانکدار اصلی دولت‏های اروپایی " جای گرفتند. طی 4 سال پس از سقوط ناپلئون، "روچیلدها "، نوک قلة ثروت در اروپا بودند
 . .               


 
 
صهیونیست ها در مسجد الاقصی به دنبال چه می گردن
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ٦:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٠
 

از جمله دسیسه هایی که صهیونیست ها به کار گرفتند معرفی مسجد قبة الصخرة به جای مسجد الاقصی بود . این فضاسازی طوری صورت گرفت که به محض به کار بردن واژه مسجد الاقصی ذهن ناخودآگاه مسجدی با گنبدی سبز که البته سالم و مصون از جملگی عملیات های تخریبی می باشد را متصور می شد .

در واقع مسجدی را که مردم به عنوان مسجد الاقصی می شناسند مسجد قبة الصخرة است که می توانید عکس های منتشر شده مربوط به چندین سال قبل از آن ها را مشاهده کنید


 
 
روایت یهودی از "پاندای کونگ فو کار 2" و سلاح هسته ای
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ٦:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٠
 

می سال جاری میلادی قسمت دوم انیمیشن مشهور "پاندای کونگ فو کار" به روی پرده رفت تا مانند قسمت اولش مخاطبین وسیعی را در کشورهای مختلف دنیا جذب کند. این فیلم محصول کمپانی آمریکایی "دریم ورکز" است که پیش از انیمیشن چند قسمتی شرک را عرضه کرده بود.


 
 
25 وظیفة مؤمنان در زما ن غیبت امام زمان(عج)
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ٥:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٠
 

آیت‌الله شیخ محمّدتقی اصفهانی

 مشهور به آقا نجفی در یک‌صد سال پیش با تتبّع در روایات و احادیث اهل‌بیت(ع)، پنجاه‌وچهار وظیفة مؤمنان در زمان غیبت امام زمان(عج) را در دو جلد بیان می‌کند. آیت‌الله شیخ محمّدتقی اصفهانی مشهور به آقا نجفی در یک‌صد سال پیش با تتبّع در روایات و احادیث اهل‌بیت(ع)، پنجاه‌وچهار وظیفة مؤمنان در زمان غیبت امام زمان(عج) را در دو جلد بیان می‌کند. . . . .                             


 
 
موسیقی و ماسون ها
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ٥:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱٧
 

موسیقی چیست ؟

سوالی که نخست مطرح می شود این است که اساسا موسیقی چیست و به چه چیزی موسیقی می گویند . تقسیم بندی -های موسیقی بر چه اساسی تعیین میشود؟

موسیقی، به هر نوا و صدایی گفته می‌شود که شنیدنی و خوش‌آیند باشد و انسان یا موجودات زنده را دچار تحولی کند. موسیقی بیان احساسات انسان است به وسیله اصوات. موسیقی هنری است دارای نوا و سکوت..


 
 
امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) دجال آخرالزمان در غرب
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ٦:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱٥
 

 

توهین فاکس‌نیوز به مهدویت

این مجری وراج در مقایسه‌ای توهین‌آمیز بین اعتقادات بر حق شیعه با برخی اساطیر آخرالزمانی مجعول دوران قرون وسطی، توهین‌های بسیاری را به حضرت حجت (ع) روا داشت.
وی همچنین توهین‌هایی را نیز متوجه رییس‌جمهوری اسلامی ایران و همچنین جریان اخوان‌المسلمین مصر به خاطر اعتقاد به حضرت مهدی (عج) کرد.این سخنان گلن بک در حالی از شبکه فاکس‌نیوز پخش می‌شود که بنابراعتقاد شیعیان و تمامی مسلمانان، تمامی پیامبران الهی در یک مسیر واحد و برای حاکمیت حق و عدات قیام کرده‌اند و هیچ پیغمبری با پیغمبر دیگر در دعوت خود اختلاف ماهوی ندارد، بنابراین مسلمانان حضرت مسیح (ع) را پیغمبر الهی و از پیامبران اولوالعزم می‌شمارند که نویدبخش بعثت نبی مکرم اسلام (ص) بوده است.بر این اساس، ظهور حضرت مهدی به عنوان جانشین برحق پیامبر اسلام (ص) نیز در همان مسیری است که آن پیامبر بزرگ الهی و سایر انبیا قدم برداشتند و به واقع تحقق خواست تمامی انبیا از آدم (ع) تا خاتم (ص) است.جار و جنجال‌های تبلیغاتی رسانه‌های غربی که برنامه گلن‌بک تنها نمونه‌ای از این موج اسلام‌ستیزانه است در حالی جریان دارد که در احادیث شیعه، حضرت مسیح بن مریم (ع) از جمله کسانی است که پس از عروج خود به ملکوت، بار دیگر در رکاب حضرت حجت (ع) رجعت خواهد کرد.

توهین‌های شبکه‌های رسانه‌ای آمریکا به اسلام و مسلمانان در گذشته نیز سابقه داشته و موید سیاست‌های اسلام‌ستیزانه این شبکه‌های صهیونیستی است. رسانه‌های جریان غالب غرب، از هر فرصتی برای سیاه‌نمایی دین مبین اسلام در افکار عمومی غرب استفاده می‌کنند. این در شرایطی است که پیروان دین اسلام همچنان در غرب رشد می‌کنند و یقینا این‌گونه اهانت‌ها نیز بازتابی از نگرانی غرب نسبت به این رشد است.


 
 
کوکاکولا تاریخچه و اسراییلی بودن ان
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۳:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱٤
 

 

تاریخچه کوکاکولا . محبوبترین نوشیدنی همه دوران
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          تاریخچه کوکا کولا . به عنوان یکی از محبوبترین نوشیدنی های همه ملل . دارای فراز و نشیب بسیاری است و اولین بار در یک لابراتوار داروخانه ای در اتلانتا به وجود امد .

جان پمبرتون یک داروساز ساده با الهام از حسی کنجکاو در شهر اتلانتا بود .

در یک بعد از ظهر پمبرتون مایع زرد رنگی را با اب گازدار ( سودا ) مخلوط کرد و جالب اینکه بعد از عرضه در داروخانه اش مورد توجه قرار گرفت و جان پمبرتون هر شیشه ان را به قیمت ۵ سنت به فروش رساند .

حسابدار پمبرتون به نام فرانک رابینسون نام این ترکیب را در دفاترش به نام ( ترکیب کوکا کولا ) ثبت کرد و این اولین بار بود که این نام ثبت شد و اعلام موجودیت نمود . در اول کار . پمبرتون روزی ۹ شیشه به فروش میرساند . در سال ۱۸۸۸ پمبرتون فوت کرد بدون اینکه بتواند پی ببرد ترکیبی که درست کرده در اینده چه طرفداران و علاقمندانی پیدا خواهد نمود

به فاصله سه سال از ۱۸۸۸ تا ۱۸۹۱ یک تاجر اهل اتلانتا به نام اسا گریکز کاندلار . به عنوان اولین رئیس و مالک نام و برند تجاری کوکا کولا معرفی شد .

کاندلار یک تاجر به تمام معنا و زیرک بود . او به دنبال راهی برای شناساندن ترکیب کوکاکولا به مردم و مشتریانش بود . ابتدا اقدام به تولید و عرضه کوپن های مخصوص نمود و در ادامه اقدام به درج و چاپ نام ترکیبش یعنی کوکا کولا در عطاری ها ( داروخانه ها ) و همچنین به روی انواع تقویم ها و ساعت ها نمود به گونه ای که مردم در هر جا .. با نام کوکا کولا روبرو می گشتند و اشنا می شدند .

از ۱۸۹۵ کاندلار اقدام به تولید و عرضه شربت کوکا کولا در شهرهای شیکاگو . دالاس و لس انجلس نمود

در سال ۱۸۹۴ یک بازرگان اهل می سی سی پی به نام جوزف بیدن هارن . برای اولین بار کوکا کولا در بطری عرضه کرد . بیدن هارن . دوازده عدد از انها را برای کاندلار فرستاد و این کار . راهی طلائی برای عرضه کوکا کولا و مسیر موفقیت امیز اینده اش بود .

۵ سال بعد در سال ۱۸۹۹ دو وکیل به نام های بنیامین توماس و جوزف وایتهد . حق انحصار فروش هر بطری شربت کوکا کولا را برای کاندلار به قیمت تنها یک دلار به ثبت رساندند

در سال ۱۹۴۰ . یعنی درست در اوایل شروع جنگ جهانی دوم شرکت کوکاکولا فرمول جدید و میوه ای خود با نام تجاری فانتا ( Fanta ) را معرفی نمود که معطر به اسانس پرتقال و ترنج بود و در سالهای بعد یعنی در سال ۱۹۶۱ محصول دیگر خود به نام سپرایت ( Sprite ) با طعم سودا ( لیمو ) را عرضه نمود

نحوه تبلیغات شرکت در این زمانها بسیار جالب و زیرکانه بود . شاید خیلی ها ندانسته یا باور نداشته باشند که فلسفه و سمبل به وجود امدن بابانوئل معروف نتیجه همین تبلیغ کوکاکولا بوده است و نهایتا کار به جائی کشید که امروزه از بابانوئل به عنوان نماد محبت و احسان در کشورهای مختلف از جمله امریکا و اروپا یاد می شود و خیلی ها باور ندارند که بابانوئل صرفا زاده تبلیغ شرکت کوکاکولا بوده است

در سال ۱۹۴۱ کشور امریکا وارد جنگ جهانی دوم شد و هزاران نفر از زنان و مردان به خارج از کشور فرستاده شدند و ژنرال دوایت ایزنهاور با ارسال یک تلگراف فوری به شرکت کوکا کولا خواستار ارسال ترکیبی گیاهی از کوکاکولا به خط مقدم برای سربازان شد که بعدها مورد توجه و استقبال قرار گرفت و در نهایت با پایان یافتن جنگ و پیروزی متفقین در جنگ مسیر موفقیت و پیشروی کوکاکولا هموارتر شد

نمایی از شرکن کوکاکولت در مشهد !!!!!


 
 
موجودات تازه کشف شده بعد از سونامی ژاپن
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۳:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱٤
 

موجوداتی که با زلزله وسونامی درژاپن کشف شدند+عکس
 
این ها تصاویر موجودات تازه ای است که پس از سونامی و زلزله ژاپن از دریا بدست آمده است. معمولا برای مطالعه این موجودات بایستی به ته اقیانوس ها رفت و در آنجا از این موجودات که با روند جهان شکل می گیرند اطلاعاتی بدست آورد ولی با حرکت شدید آب اینها به ساحل رسیده اند.                                                 بازم بگویند خدا نیست !!!!                    بقیه در ادامه مطلب


 
 
کمک های ما به صهیونیست ها
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۳:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱٤
 

 


                                                    از روزی که رژیم غاصب صهیونیستی شکل گرفت، تا امروز دهها و صدها کنفرانس و اجلاس و نشست و همایش در جهان اسلام برگزار شده است و هزاران قطعنامه و اعلامیه و بیانیه و طومار برا ضد این رژیم صادر گشته است. اما ...

اما هنوز نام این رژیم بر نقشه ها خودنمایی می کند. در کشورهای دنیا سفارتخانه و در سازمانهای جهانی حق رأی دارند و دائماً در سازمان ملل جولان می دهد و بر ضد این کشور و آن کشور موضع می گیرد. هر روز حلقه محاصره را بر ملت مظلوم فلسطین تنگ تر و روز به روز نسل کشی مردمان ستم دیده این سرزمین را بیشتر و خانه هایشان را خرابتر و فرزندانشان را آواره تر می کنند و ..                             
می دانید چرا؟ فکر می کنید چرا اسرائیل بعد از گذشت نیم قرن هنوز به حیات نحس خویش ادامه می دهد. آیا به خاطر داشتن یکی از بزرگترین ارتشهای منظم دنیا است؟ یا به خاطر داشتن صدها کلاهک هسته ای؟ یا ...

برای پی بردن به پاسخ این سؤال، تنها کافی است کمی به دور و بر خود نگاه کنید؛

گوشی های Nokia و Motorola جیبهای ما را اشغال کرده است. Intel تجارت، اقتصاد، فرهنگ و سیاست ما را می گرداند و اطلاعات آنها را پردازش می کند و چاپگر های HP مطالب ما را به چاپ می رساند.

اوقات سرگرمیمان با فیلمهای هیجانی هالیوود Hollywood پر می شود. و برای کودکانمان کارتون های معروف Disney را با تلوزیون های Pioneer نمایش می دهیم. در هنگام سفر این دوربینهای Kodak هستند که لحظات زیبای ما را ماندگار می کنند. این مجریان اخبار شبکه CNN و خبر نگاران مجله TIMES هستند که اخبار دنیا را به گوش ما می رسانند. بچه هایمان با شیر خشکهای Cerelac بزرگ می شوند و شکلات های Maggi و Kitkat و Smarties می خورند. بعد از وعده های غذایی مان هیچ چیز به اندازه نوشابه های Cocacola و Pepsi و Fanta و Miranda نمی چسبد و آنچه که خستگی را بعد از یک روز کاری از تن آدم به در می کند، یک نسکافه Nescafe مخلوط با Coffee Mate است.

البته ناگفته نماند که صورت هایمان را با Gillette اصلاح می کنیم و مسواک هایمان Oral-B است. سیگار Marlboro بر گوشه لبمان نشسته و خودکار BIC و روان نویس Parker در جیبمان یافت می شود و البته بگذریم از تی شرت های رنگ و وارنگ BOSSکه گهگاهی به تن می کنیم و بارانی های خوش دوخت Nike که بدنمان را از برف و باران حفظ می کند و کفشهای خوش پای Timberland که در گرما و سرما همراه ماست و لباسهای ورزشی Champion که ما را در افتخارات ملی و محلی همراه می کند و ...

دیگر نگوییم چرا شعار مرگ بر اسرائیل اثر ندارد! دیگر نگونیم چرا این همه اعلامیه و قطعنامه و تظاهرات به ثمر نمی نشیند. وقتی مسئولان ما قرارداد نفتی را با شرکت چند ملیتی Shell امضا می کنند و فروشگاههای زنجیره ای پوشاک Benton مد را به ما عرضه می دارند و محصولات غذایی Nestle در یخچالها جا خوش کرده است. باید چه انتظاری داشته باشیم؟


 
 
سحر و جادو
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۱٢:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱۳
 

 

 

                                                                                                                                      سحر و جادو یکی از بدیل‌ها و نظیر‌های ایمان به غیب است 

• این روزها به دلائلی مسئلۀ «سحر» و «اطلاع از غیب به طرق غیرمعمول» یک از پرسش‌هایی است که ذهن جوان‌ها را به خود مشغول کرده است. می‌پرسند آیا امکان دارد؟ آیا مجاز است؟
• مقدمتاً عرض کنم: ایمان طبیعتاً به انسان قدرت می‌دهد. قدرتی که پاک است و انسان به آن نیاز دارد. امور دیگری هم هستند که هرکدام به نوبۀ خود به انسان قدرت می‌دهند هرچند ضعیف‌تر و بعضاً ناسالم، و معمولا خیلی‌ها آنها را بدیل ایمان قرار می‌دهند. مانند علم، ثروت اعتبار اجتماعی و ...


 
 
توهینی دگر به مقدسات ما
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۱٢:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٧
 

همانطور که مشاهده میکنید سه کلمه "الله" ، "محمد" و "اسلام" به وضوح در کف کفشی که در تصاویر میبینید حک شده اند .


 
 
مسیح در نزد پارسیان
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٧
 

 

مسیح در  نزد پارسیان

 

مسیح (به عبری מָשִׁיחַ آوایش: ماشی یح، به آرامی משיחא ماشیحا، به عربی المسیح) در مذهب یهود oint خوانده می‌شد، یعنی شخصی که به دست پیامبر خدا مسح شده‌است. بنابر متن کتاب مقدس (عهد عتیق) مسیح کسی بود که به وسیله پیامبران و یا پادشاهان برگزیده خداوند برای پادشاهی انتخاب می‌شد. شیوه این انتخاب به این صورت بود که پیامبر، به دستور خداوند مقداری روغن (معمولاً روغن گیاهی) را به سر فرد انتخاب شده می‌مالید و برای او دعا می‌نمود. این عمل (مالیدن روغن و برگزیدن) «مسح کردن» نامیده می‌شد. . .                                                                                      


 
 
مساله طول عمر امام مهدی (عج)
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٧
 

 

اکنون نزدیک به 12 قرن از عمر شریف امام زمان ما (عج)و ان امام زمان عزیزی را که هزار سال پیش افرادی همچون حسین ابن روح و عثمان بن سعید ملاقات کرده اند به همان شکل و با همان طراوت و زیبایی و در همان سن جوانی   افرادی همچون مرحوم ملا اقا جان زنجانی و ایت ا.. مرعشی وو.... در زمان ما ملاقات نموده اند. . .

 


 
 
کعبه و مسجد الحرام جدید
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ٩:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٥
 

 

سرویس بین‌الملل ـ «یوسف الاحمد»، روحانی وهابی که عنوان مبلغ دینی را در عربستان سعودی یدک می‌کشد در سخنانی موهن و غیرعقلایی ـ که از سوی بیشتر روزنامه‌های عربی منطقه پوشش داده شد ـ پیشنهاد کرد، برای جلوگیری از اختلاط زن و مرد در مراسم حج و سعی صفا و مروه، مسجدالحرام کاملا تخریب تا این مشکل جهان اسلام حل شود!

......................


 
 
ماجرا ی گول خوردن ادم و حوا
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ٩:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٥
 

 

بعد از انکه شیطان به دستور خداوند مبنی بر سجده نکردن بر ادم مخالفت کرد و مطرود درگاه ربانی شد و از بهشت اخراج گردید دوباره چگونه وارد بهشت شد و ادم و حوا را گول زد ؟؟؟

 

در این زمینه گفت  و گو های زیادی هست که یکی از انها این است که ابن عباس گوید:شیطان از راه های معمولی خواست وارد بهشت شود اما نگهبانان بهشت مانع شدند تا اینکه شیطان متوسل به مار شد و گفت:اگر مرا به بهشت ببری اسم اعظم را به تو یاد خواهم داد مار گفت چگونه من تو را به بهشت ببرم /؟شیطان گفت مرا داخل دهانت بزار و ببر مار نیز این کار را کرد و نگهبانان متوجه نشدند. مار در بهشت به شیطان گفت حال به وعده خود وفا کن و اسم اعظم را به من بگو شیطان گفت من اگر اسم اعظم را بلد بودم خودم وارد بهشت میشدم و دیگر نیازی به تو نداشتم اسم اعظم کجا بود ؟مار در ان زمان یکی از حیوانات زیبای بهشتی بود که دارای دست و پا هم بود اما به علت این خیانتی که کرد و شیطان را مخفیانه به بهشت بردخداوند نیز دست و پای او را قطع کرد و در دهانش زهر قرار داد و از بهشت بیرونش کرد و سپس شیطان به سراغ ادم و حوا رفت و انها را گول زد و خداوند نیز هر سه را از بهشت بیرون کرد.


 
 
فرقه وهابیت
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ٥:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۳
 


فرقه وهابیت منسوب به محمد بن عبد الوهاب از اهالی نجد است که در سال 1115 هجری قمری در شهر عیینه متولد شد که پدرش قاضی آن شهر بود او فقه حنبلی را نزد پدر خود که از علمای حنبلی بود اموخت وی از همان اغاز جوانی بسیاری از اعمال مذهبی مردم نجد را زشت میشمرد و رد می کرد
او در سفری که به خانه ئ خدا رفته بود بعد از انجام مناسک حج در مدینه توسل مردم به پیامبر (ص) را انکار نمود و ان را کاری بیهوده شمرد
سپس به نجد برگشت و از انجا به بصره رفت ومدتی هم در ان شهر ماند اما به جهت مخالفت او با بسیلری لز کارهای دینی مردم اهل بصره او را از شهر خود بیرون کردندکار او به جایی رسید که حتی میان او و پدرش نزاع و جدال در گرفت بین او مردم نجد نیز منازعات سخنی رخ داد او پس از مرگ پدر در سال 1153 علنا به اظهار عقاید خود پرداخت او مدتی در شهر حریمله به ترویج عقاید خود پرداخت و پس از ان در شهر خود عیینه مورد حمایت حاکم شهر که عثمان ابن حمد بود واقع شد و سپس با امیر درعیه که محمد ابن مسعود جد ال سعود بود بنای دوستی گذاشت محمد ابن مسعود به او عزت و نیکی را بشارت داده و او نیز به ابن مسعود غلبه و قدرت بر همه ئ بالد نجد را مژده داد در اینجا ارتباط میان ان دو شکل گرفت . . . . . .


 
 
ناگفته هایی از عید پاک 2
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ٥:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۳
 

 

میترا در بیست و پنجم دسامبر به عنوان فرزند خدای خورشید «مهر» به دنیا آمد. دائرة المعارف Chambers چیمبرز می گوید: « مهم ترین فستیوال میترا، تولدش بود که در 25 دسامبر جشن گرفته میشد، روزی که بعدها علی رغم تمامی شواهد به عنوان میلاد مسیح حساب شد. پرستش میترا به امپراطوری روم راه پیدا کرد. و نمایش اسرار آمیز مذهبی میترا که در زمان اعتدال بهاری بود، در میان اعیاد روم بسیار مشهور بود.» «واتیکان بر روی زمینی که قبلاً مخصوص پرستش میترا (600 سال پیش از مسیح) بود ساخته شده است» (دائرة المعارف ویکی پدیا). در قبرستان زیر زمینی مشهور رُم (Catacomb) بقایای نقش پرستش میترا باقی مانده است که تصویر میترای نوزاد می باشد که در آغوش مادر باکره اش (آناهیتا، الهۀ ماه یا الهۀ طبیعت) قرار گرفته است. میترا سه روز پس از کشته شدن از مرگ برخاست. رستاخیز او هر ساله جشن گرفته می شد. فستیوال اصلی میترا در زمان اعتدال بهاری بود، زمانی که از مرگ برخاست.                                                                                                                              


 
 
ناگفته هایی از عید پاک 1
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۱٠:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۳
 

 


عید پاک در یونانی پاسخا و اصل آن کلمه ای عبری است به معنی عبور و آن نام عیدی است که یهودیان به یاد عبور از دریای سرخ گیرند ... (لغت نامه دهخدا)؛ عید یادآوری قیام مسیح از مرگ و معروف به عید بزرگ است و نزد یهودیان عید یادبود جدایی آنها از مصر... و این کلمه معرب فسح عبرانی و معنای آن گذشتن و عبور و نجات است . ( اقرب الموارد). . . .                                                                                                                                  
 
سپاهیان آسمانی امام مهدی (عج)
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۱۱:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢
 

سپاهیان آسمانی امام مهدی (عج)


در مقاطع مختلف پس از ظهور، جبرئیل و میکائیل حضور ملموسی دارند، که از آن جمله می‌‌توان به سرآغاز ظهور و هنگامة بیعت با حضرت مهدی(ع) در «مسجدالحرام» و نیز لشکر کشی برای نبرد با سفیانی21و شکست و کشتن او اشاره کرد. . . .


 
 
جریانهای عصر ظهور
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢
 

جریانهای عصر ظهور

جریانهای مختلف ظهور توسط "حزب الله" و "حزب الشیطان" سازماندهی و عملیاتی میگردند و این بزرگترین تقابل صدق و کذب هستی است؛ از یک طرف ولی خدا با ایجاد جریانی پرشور و نورانی که خود مشتمل بر جریانهای متعدد و زیر مجموعه های مختلفی ست نور هدایت الهی را بسط میدهد و از سوی دیگر شیطان با ایجاد جریان انحرافی خود که بطور همزمان از محورهای "سیاسی"،"اقتصادی" و "فرهنگی" به نبرد ولی الله الاعظم روی آورده است، سعی در تبلیغ و توجیه شیطان پرستی و محو توحید نموده است .این جریان شیطانی پس از شکست در محورهای "اقتصاد" و "سیاست" به جنگ گسترده رسانه یی از طریق "دجال" ، رسانه ی قوی و همه گیر خود روی می آورد و اینجا دقیقا نقطه رویاروئی جریانهای الهی و شیطانی ظهور است؛ از یکسو ولی الله به ظهور خویش نزدیک میشود و از سوی دیگر شیطان از طریق دجّال جهانگیر شده و در پی ظهور نهائی خویش است .این آوردگاه عظیم در هر دو سو متکی به عقبه های متعدد با فرماندهی واحد است و گوئی آنچه در صحنه عیان جهان، روی میدهد در مرکز فرماندهی طرفین برنامه ریزی و عملیاتی میگردد و رسانه های طرفین صرفا بیانگر و ظهور بخش آن فعالیتهای نامرئی طرفین هستند...


 
 
تلاش وهابیون برای مخفی نمودن اعجازی بزرگ!
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۱٠:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢
 

 

تلاش وهابیون برای مخفی نمودن اعجازی بزرگ!

بسم الله الرحمن الرحیمخداوند متعال همواره نشانه ها و معجزاتی برای بشر در این عالم فانی قرار داده است تا بشر به واسطه ی آن ها بتواند به عظمت و بزرگی ذات اقدس الهی پی برد و راه درست را از نادرست باز شناسد. اما شیطان و اصحاب وی همواره کوشیده اند تا این نشانه ها و معجزات را از دیده ها پنهان نمایند و بر گمراهی و ضلالت بشر بیفزایند.


یُرِیدُونَ أَن یُطْفِؤُواْ نُورَ اللّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَیَأْبَى اللّهُ إِلاَّ أَن یُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ.
ترجمه: آنها می‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند، ولی خدا جز این نمی‏خواهد که نور خود را کامل کند هر چند کافران کراهت داشته باشند. (سوره ی توبه - آیه ی 32)

خداوند متعال همواره نشانه ها و معجزاتی برای بشر در این عالم فانی قرار داده است تا بشر به واسطه ی آن ها بتواند به عظمت و بزرگی ذات اقدس الهی پی برد و راه درست را از نادرست باز شناسد. اما شیطان و اصحاب وی همواره کوشیده اند تا این نشانه ها و معجزات را از دیده ها پنهان نمایند و بر گمراهی و ضلالت بشر بیفزایند.

یکی از این معجزات، نحوه ی ولادت امام علی (علیه السلام)، امیرالمومنین و فخر بشریت است. درباره ی نحوه ی ولادت این امام عزیز، مورخان و محدثان شیعه و سنی گفته اند:(1)
« یزید بن قعنب گوید: من و عباس بن عبدالمطلب و گروهی از خاندان عبدالعزی در برابر خانه خدا نشسته بودیم که ناگهان دیدیم فاطمه بنت اسد، مادر امیرمؤمنان ـ علیه‎ السلام ـ که به آن حضرت حامله بود و نُه ماه از مدت حملش می گذشت و دچار درد زایمان شده بود وارد شد و به درگاه خداوند عرض کرد: پروردگارا!‌ من به تو و پیامبران و کتاب هایی که از جانب تو فرستاده شده اند ایمان دارم و سخن جدم ابراهیم خلیل را تصدیق می کنم و باور دارم که او این خانه‌ والا را بنا کرده و به حق این فرزندی که در شکم دارم سوگند می دهم که وضع حمل مرا آسان کنی.


 
 
کوروش یا اسکندر.کدام ذوالقَرنَین است؟
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ٧:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱
 

+ کوروش یا اسکندر.کدام ذوالقَرنَین است؟


در احادیث اسلامی از مسجد ذوالقرنین نیز یاد شده است. مسجد و ساختمان بزرگی که درازای آن ۴۰۰ ذراع بوده، که در ساختمان آن از تخته‌های چوب و مس و الواح مسین استفاده شده است. درازاى هر تخته چوب ۲۲۴ ذراع و فاصله دو دیوار ۲۰۰ ذراع و بلندى دیوارها ۲۲ ذراع گفته شده است. و مجلسی به نقل از ثعلبی محل ساخت سد ذوالقرنین را "پایان شرقى سرزمین ترک‏" خوانده است.


 
 
+ تهران در آخرالزمان از زبان امام صادق علیه السلام
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ٦:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱
 

+ تهران در آخرالزمان از زبان امام صادق علیه السلام
بدان ای مفضل در حوالی ری کوه سیاهی ست که در دامن ان شهری بنا شده است که طهران نامیده شود و ان است زورا که قصرهایش مثل قصرهای بهشت و زنهایش مثل حور العین است

به گزارش جهان درباره تهران و ری و زورا که برخی از محدثین آنرا تهران نامیده اند روایاتی زیادی آمده است که بخشی از آنها را محمودی گلپایگانی در کتاب پیرامون ایران و طهران جمع آوری کرده ا


در همین رابطه در منتخب التواریخ ص 875 آمده است:
امام صادق علیه السلام فرمودند :
ای مفضل ایا میدانی زورا کجا واقع شده است؟
عرض کردم خدا و حجتش داناترند.
فرمود :بدان ای مفضل در حوالی ری کوه سیاهی ست که در دامن ان شهری بنا شده است که طهران نامیده شود و ان است زورا که قصرهایش مثل قصرهای بهشت و زنهایش مثل حور العین است بدان ای مفضل ان زنها متلبس به لباس کفار میشوند ودر هیئت ظالمان میباشند و به محل سکونت شوهر ها کفایت نمیکنند و از ایشان درخواست طلاق میکنند و مردها به مردها و زنها به زنها اکتفا میکنند و مردها شبیه به زنها و زنها شبیه به مردها میشوند پس اگر تو بخواهی دینت را حفظ کنی پس دراین شهر سکونت مکن و مسکن برای خود قرار مده چون محل فتنه است پس از انجا به قله کوهها و از سوراخی به سوراخی مثل روباه و بچه اش فرار کن.همچنین در مناقب العتره ابن فهد حلی آمده است:
رسول خدا صل الله علیه واله وسلم فرمودند :
وای بر امت من از شورای کبری و شورای صغری
عرض شد این دو شورا چه وقت خواهد بود؟
فرمود شورای کبری بعد از وفات من برای غصب خلافت برادرم و حق دخترم برپا خواهد شدو شورای صغری در غبیت کبری و در زورا (تهران) برای تغییر سنت من و تبدیل احکام واقع خواهد شد.
در کنز العمال ج۱۴ ص ۲۲۹ نعمان بن بشیر روایت کند که : پیش از ساعت ظهور فتنه هایی بروز میکند همچون اینکه شب تار باشد و شخص در صبح مومن بوده و چون شب فرا رسد کافر گردد و یا شب کند در حالی که مومن بوده و صبح کند در حالی که کافر شده استو گروهی دین و اخلاق خود را هب متاعی ناچیز از دنیا بفروشند.


 
 
پیش بینی های امام خمینی در مورد اخر زمان و...
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ٦:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱
 

"قرن خمینی" آغاز شده است و این تعبیر نه یک شعار سیاسی، بلکه حقیقتی است که 32 سال از آن می گذرد و اگرچه فوکویاما "پایان تاریخ" را با استیلای همه جانبه لیبرال دموکراسی بر سراسر جهان پیش بینی کرده بود، اما "آغاز تاریخ" جدید بشریت را باید به نظاره نشست و تحولات این روزهای جهان عرب بهانه ای است برای بازخوانی وعده های صادق حضرت روح الله (ره) که گذر زمان، بیش از پیش مصدق آنها بوده است و اراده تاریخ نیز به سرعت در این جهت در حال حرکت است. 
 
+ داستان واقعی مردم سنگ شده شهر پمپی+ عکس
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ٦:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱
 

 

+ داستان واقعی مردم سنگ شده شهر پمپی+ عکس

 حادثه آنقدر ناگهانی روی داد که همه چیز در شهر به همان حالت که در اثنای زندگی روزمره بود دست نخورده ماند و امروز دقیقا به همان گونه که دو هزار سال پیش بودند باقی است. گویی زمان منجمد شده است. همان طور که خدا می گوید در سنت الهی تغییر وجود ندارد «مشرکان با نهایت تأکید به خدا سوگند خوردند که اگر پیامبرى انذارکننده به سراغشان آید، هدایت یافته‏ترین امّتها خواهند بود امّا چون پیامبرى براى آنان آمد، جز فرار و فاصله‏گرفتن از (حق) چیزى بر آنها نیافزود.