نیک نام

در این وبلاگ قصد دارم به مطالب مختلفی بپردازم امید وارم لذت ببرید

شیطان پرستی در ایران مطالب کلی
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ٥:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٦
 

 

شیطان پرستی در ایرانشیطان

 

از ابتدای پیدایش انسان تا به حال شیطان پرستی به شکل ها و گونه های مختلف وجود داشته است. به همین خاطر محققان برای تفکیک خصوصیات و ویژگی های آنها انواع مختلفی از آن را با نام های شیطان پرستی دینی، شیطان پرستی گوتیک، شیطان پرستی فلسفی و ... برشمرده اند.. . . .  

از ابتدای پیدایش انسان تا به حال شیطان پرستی به شکل ها و گونه های مختلف وجود داشته است. به همین خاطر محققان برای تفکیک خصوصیات و ویژگی های آنها انواع مختلفی از آن را با نام های شیطان پرستی دینی، شیطان پرستی گوتیک، شیطان پرستی فلسفی و ... برشمرده اند. شیطان

شیطان پرستی رایج در دنیا در حال حاضر منسوب به تفکرات شخصی به نام آنتوان زندورلاوی است که کلیسای شیطان را در سال ۱۹۶۶ بنیان نهاده است.

در حال حاضر شیطان پرستی در دنیا توسط ۳ دروازه یا بهتر بگوییم ۳ عامل یا حامل وارد کشورها می شود:

۱) کلیساهای شیطانی

۲) جادوگری

۳) موسیقی بلک متال

ما در ادامه به توضیح یک یک آنها می پردازیم و خواهیم گفت که شیطان پرستی توسط کدام یک از آنها به کشور ما وارد شده است و چه خصوصیاتی دارد.

● کلیسای شیطان

اولین کلیسای شیطانی را آنتوان زندورلاوی تاسیس کرد. در افکار و عقاید او انسان محور و مرکز عالم هستی است و این انسان است که خدا را می سازد. او به ولایت کسی یا چیزی با نام شیطان اعتقاد نداشته و انسان را حاکم بر خدا و شیطان می داند.

● اصول شیطان پرستی آنتوان لاوی

۱) در شیطان پرستی خدایی وجود ندارد و هر انسانی خود یک خداست.

۲) عدم پرستش شیطان (ابلیس) ، زیرا شیطان جسم نیست و وجود خارجی ندارد.

۳) ضد مذهب بودن، خصوصا مذهبی که اعتقاد به زندگی پس از مرگ دارند.

۴) اعتقاد به لذت بردن در حد اعلای آن زیرا تمام لذات در خوشی دنیایی است و این خوشی ها خصوصا لذات جنسی پتانسیل لازم را برای کارهای روزانه آماده می کنند.

او قواعد ۱۱گانه و نیز گناه های ۹گانه ای را برای شیطان پرستان تنظیم کرده است ولی آنچه مردم بعدها از شیطان پرستان در جهان می بینند به هیچ وجه با این قوانین و گناه ها سازگار نبوده بلکه بر ضد آنها است.

مثلا در مورد قتل، تجاوز، قربانی کردن، حیوان آزاری، کودک آزاری و...، آنتوان لاوی آن را قبول نداشته و در فرامین خود آنها را رد کرده است. ولی در حال حاضر مراسم شیطان پرستی چیزی به جز انجام این اعمال نیست.

همه اینها نشان از تناقض گویی های آنتوان لاوی و پیروانش دارد. (در شیطان پرستی افکار و عقاید و نظرات در حال تغییر و از نسبیت برخوردار هستند.) البته همه آنها این خصوصیت خود را قبول داشته و به آن معتقد هستند. آنها معتقدند که چون ما خودمان خدا هستیم پس هر کاری بخواهیم انجام می دهیم و این مسخره است که یک شیطان پرست به قانون یا مقرراتی پایبند باشد.

ولی جای تعجب دارد که اگر آنها خود را خدا و آزاد از هر چیز می دانند پس چرا قوانین و مقررات و گناهانی برای پیروان خود ایجاد ایجاد کرده اند. تیم برتون جمله جالبی درباره شیطان پرستان دارد: شیطان پرستی آنارشی احمق هاست.

این اختلافات و تناقضات زمینه ساز بروز مشکلات زیادی در بین رهبران و پیروان شیطان گرایی شده است به شکلی که در سال ۱۹۷۵ شخصی به نام مایکل آکینو از کلیسای شیطان جدا شد و معبدی را با نام معبد ست بنیان نهاد. او برخلاف آنتوان لاوی به خدایی با نام شیطان اعتقاد داشت.

● جادوگری

جادوگری قرن هاست که در غرب (اروپا و آمریکا) طرفداران زیادی داشته است. جادوگران غربی که تنها عده کمی از آنها اصلا گرایشات شیطانی ندارند، در تلاش هستند تا با ارتباط با ارواح مردگان، اجنه یا شیاطین، به قدرت های ماورایی شیطانی دسترسی یابند. در قرون وسطی عده بسیار زیادی از جادوگران توسط کلیسا سوزانده شدند چرا که کلیسا معتقد بود آنها در پی ارتباط با شیاطین قادر به دخالت در امور مادی و دنیوی هستند و نیروهای غیرمادی خود را از منابع پلید به دست می آورند. در عصر حاضر جادوی سیاه یا همان بلک مجیک یکی از ارکان و مراسم اصلی شیطان پرستان است و در کشورهایی چون انگلستان و آمریکا علاقه مندان بسیاری دارد. جادی سیاه به غیر از کلیسای شیطان توسط اساتید خبره در دوره های آموزشی و کلاس هایی به علاقه مندان آموزش داده می شود.

در حال حاضر علت اصلی ورود عده ای از جوانان به گروه های شیطان پرست یادگیری بلک مجیک (جادوی سیاه) است. جادوی سیاه از مراسم آیینی آفریقاییان به آمریکا آمده و در حال حاضر بیش از همه جا در کلیساهای شیطانی تعلیم و تحصیل می شود. بیشتر وردها و ابزار و مراسمات این نوع جادو دارای علائم و نشانه های شیطانی هستند.

در دهه های بعد از جنگ جهانی اول فضای اجتماعی اروپا و آمریکا به انواع تبلیغات و ابزار و حتی بازی های جادوگری مانند ویجی برد آلوده است.

ویجی برد که یک وسیله پیشگویی است در مراسم احضار ارواح استفاده می شد تا سال ۱۹۶۷ فروش ویجی برد از مناپلی که پرفروش ترین اسباب بازی بود بیشتر شد. این خود نشان از استقبال مردم غرب به جادوگری است که در سالهای اخیر مصداق آن را در کتاب و فیلم های مرتبط با جادوگری مانند هری پاتر دیده ایم.

خوشبختانه جادوگری غربی که ما آن را بلک مجیک و انواع وسایل دیگر مانند ویجی برد و... می شناسیم هنوز وارد ایران نشده و شاید تنها جوانان ما نام آن را از کتاب ها یا فیلم های هری پاتر شنیده باشند.

● موسیقی بلک متال

شیطان وقتی کلیساهای شیطان و جادوگری را ناتوان در تبلیغات دید دروازه ای دیگر ساخت و آن موسیقی است.

دو دروازه جادوگری و کلیساهای شیطان جهت تبلیغات خود در سطح جهان دارای محدودیت های فراوانی هستند. برای مثال کلیساهای شیطان تنها در چند کشور جهان موجود هستند. یا در مورد جادوگری که تنها کشورهای غربی از آن استقبال کرده اند و کشورهای شرقی به خاطر عدم همخوانی زبان آن با فرهنگ شرق اصلا از ان استقبالی نکرده اند.
بر اساس گزارش های نیمه رسمی نزدیک 70 فرقه شیطان پرستی در کشور فعال هستند که به صورن برنامه ریزی شده و هدفمند در حال جذب نیرو هستند.

در همین حال آشنایی با ظاهر این افراد در داخل کشور و مفهوم پوشش و علائم آنها می تواند در شناسایی و برخورد با آنها موثر باشد.

ذکر این نکته ضروری است که بسیاری از جوانان از روی ناآگاهی از این پوشش وعلائم استفاده می کنند که بیان این گونه مطالب ضمن اینکه می تواند برای آنها روشنگر باشد، نباید باعث سوء ظن نادرست به جوانان شود.

شلوارهای گشاد، لباسهای رنگی جلف، انگشتر‌های خاص تیغ دار، دستبندهای عجیب، گردنبندهای اسکلتی با موهای بلند یا سر طاس، نشانه‌های ویژه گروههای همسو با شیطان پرستی است که حضور افرادی با چنین ظاهری هر چند انگشت شمار اما هشدار دهنده است.

از دیگر نشانه های این افراد مدل موهای عجیب و غریب شان است اکثرا ابروهایشان را می تراشند یا به سمت بالا طراحی می کنند، رنگ آرایششان اغلب مشکی، بنفش و قرمز تند است، پوست بدنشان را با اشکالی مانند جمجمه، صورتک‌های شیطانی و سمبل‌ها خالکوبی می‌کنند، لباس‌هایشان از جنس جیر و چرم و اکثرا به رنگ مشکی و قرمز می‌باشد، چکمه‌های چرمی ساق بلند که اغلب با فلز تزئین شده است می‌پوشند. افراد وابسته به این فرقه مانند فراماسون‌ها از برخی علائم و نمادهای رفتاری نیز برای ابراز همراهی با این فرقه استفاده می‌کنند. یکی از این علائم دست شیطان (یا کرنوتی در ایتالیایی) به معنی حکومت شیطان است. این علامت جهانی از سوی سیاستمداران، افراد مشهور و گروه‌های «هوی متال»، برای اظهار وفاداری به نیروهای شیطانی به کار می‌رود و علامت بصری به معنای «سلام شیطان» است.

اما نکته مهمتر تحلیل علائم و نمادهای فرقه های شیطان‌پرستی است.
در بررسی نمادهای متعلق به شیطان‌پرستی خط بسیار روشنی از ارتباط صهیونیسم و شیطانیسم به وضوح قابل مشاهده است .
شیطان‌پرستان دارای سمبل‌ها و نشانه‌هایی هستند که حتما همه ما بعضی از آنها را بروی تی‌شرت‌‌ها، زیورآلات و بدلیجات، کمربند، دستبند، بازوبند، کلاه و... دیده ایم. بد نیست تا معانی برخی از این علائم را بدانیم:
پنج ضلعی وارونه (Inverted Pentagram): نشانه ستاره صبح؛ نامی که به شیطان تعلق دارد. این علامت در مراسم مخفیانه کابالا و جادوگری برای احضار ارواح شیطانی استفاده می‌شود. این علامت را شیطان‌پرستان با دو ضلع در بالا و ملحدان با یک ضلع در بالا استفاده می‌کنند. در هر حال این علامت نشانه شیطان است و مهم نیست که یک نوک ضلع آن بالا باشد یا هر دوی آنها، دور آن دایره‌ای کشیده شده باشد یا خیر و یا روی آن کلمه Satanism نوشته شده باشد یا نه، در هر حال این علامت، علامت شیطان است.
دیو بافومت (Baphomet): علامت شیطان‌پرستی؛ خدای شیطانی و سمبل شیطان. این علامت ممکن است در جواهرات دیده شود.
666: در حقیقت علامت انسان و نشانه جانور (هیولا) محسوب می‌شود. در مکاشفات 13:18 درباره این عدد آمده است: « ... پس هرکس حکمت دارد عدد وحش را بشمارد، زیرا که 666 عدد انسان است.»
صلیب شکسته یا چرخ خورشیدWastika or Sun Wheel) ): یک علامت مذهبی باستانی است که سال‌ها قبل از قدرت گرفتن هیتلر به کار می‌رفت. این علامت در کتیبه‌های بودایی و مقبره‌های سلتی و یونانی استفاده شده است. به نظر می رسد این علامت در آیین پرستش خورشید، نشانه مسیر حرکت خورشید در آسمان باشد.
چشمی که به همه جا می نگردAll Seeing Eye) ): آنها معتقدند که این نماد چشم لوسیفر (شیطان) است و کسی که قدرت کنترل آن را دارد بر تمام دارایی‌ها حکومت می‌کند. این علامت در پیشگویی‌ها به کار می‌رود. جادوها، نفرین‌ها، کنترل‌های روحی و تمامی انحرافات تحت این علامت کار می‌کنند. این علامت، علامت روشنفکران نیز هست. اگر به پول رایج ایالات متحده نگاهی بیندازید این علامت را بر روی آن می‌بینید. این علامت اساس نظم نوین جهانی است.
Ankh: سمبل باروری و شهوات در انسانها. مشابه این علامت در جنبش فمینیسم نیز مورد استفاده قرار گرفته است. البته این علامت همان نماد معروف جنس مونث است که در میان شیطان‌پرستان نیز مورد استفاده فراوان دارد.
صلیب وارونه (Upside Down Cross): نشانه استهزاء و رد کردن مسیح می‌باشد. گردنبندهای آن توسط شیطان پرستان زیادی به کار می‌رود. این علامت را می‌توان همراه خواننده های راک و روی آلبوم های آنها دید.
سر بز (Goat Head): بز شاخدار؛ بز مندس mendes همان ba\'al بعل خدای باروری مصر باستان؛ بافومت؛ خدای جادو؛ بز طلیعه یا قربانی. این علامت یکی از راه‌های شیطان‌پرستان برای مسخره کردن مسیح است. زیرا گفته می‌شود که مسیح مانند بره‌ای برای گناهان بشر کشته شد و بز نماد شیطان در مسیحیت است.
هرج و مرج ( :(Anarchyاین علامت به معنای از بین بردن تمام قوانین می‌باشد. به عبارت دیگر " هرچه تخریب کننده است تو انجام بده" این همان قانون شیطان‌پرستی است. این علامت توسط پانک‌ها، هوی‌متال‌ها و راک‌ها نیز به کار می‌رود.
ضدعدالتAnti Justice) ): تبر رو به بالا علامت عدالت در روم قدیم بوده است که علامت واژگون شده آن نشانه ضدعدالت یا شورش و طغیان می باشد. فمنیست ها از دو تبر رو به بالا به معنی مادر‌سالاری باستانی استفاده می‌نمایند.

لباس و زیورآلات

لباس‌های گروه‌های متال یا گروه‌‌های شیطانی دارای لوگوی گروه‌های موسیقی متال یا نشانه‌های معروف فرقه‌های شیطانی مانند پنتاگرام، صلیب برعکس، 666 و... می‌باشد.

این لباس‌ها از خارج از کشور، مثلا از دبی یا ترکیه وارد ایران شده و توسط تعداد خاصی فروشنده لباس که کار اصلی آنها فروش این لباس‌ها می‌باشد، به فروش می‌رسد.

فروش این لباس‌ها با توجه به این که محدودیت‌های زیادی برای دسترسی به آنها در داخل وجود دارد، برای فروشندگان سودآور می‌باشد. لباس‌ گروه‌‌های شیطانی معمولا به رنگ سیاه بوده و به صورت تی‌شرت و شلوار تنگ و چسبان می‌باشد.

کفش پسران به صورت پوتین و دختران به صورت چکمه‌های چرمی با ساق‌های بلند است. کفش‌های غیرپوتین نیز به صورت یک لنگه قفل و یک لنگه کلید نیز است.

در بین آرایش‌ها معمولا آرایش و میکاپ به شکل تیپ جنس مخالف دیده می‌شود، مثلا در مورد مو، پسران مانند دختران و دختران مانند پسران آرایش می‌کنند.

زیورآلات

زیورآلات مورد استفاده جوانان علاقه‌مند به صورت انگشتر تک‌بند یا تمام بند، انگشترهای اسکلتی، گردنبند، لب‌گیر، دستبند یا مچ‌بندهای چرمی، دستبندهای تیغ‌دار، لنزهای چشمی شیطانی، گوشواره و... است.

این انگشترها معمولا دارای جنس نقره و به شکل علائم شیطانی یا علائم و لوگوی گروه‌های شیطانی و یا علائم اسکلتی و وحشتناک می‌باشد که معمولا به شکل الهه‌های شیطانی هستند.

این زیورآلات عمدتا توسط فروشندگان اجناس نقره در کشور به فروش می‌رسند و معمولا مغازه‌های خاصی اقدام به فروش آنها می‌کنند.

لازم به ذکر است که بیشتر فروشندگان با آگاهی قبلی اقدام به فروش این لباس‌ها یا علائم می‌کنند و تنها عده کمی از آن آگاهی ندارند، چرا که به مرور زمان فروشندگان در تماس با خریداران، آنها و گرایشاتشان را خواهند شناخت.

عده‌ای از این فروشندگان گاه حتی از مشتریان خود سفارش ساخت علائم خاص یا خرید لباس با فرم‌های خاص را نیز دریافت می‌کنند. البته تعدادی مغازه خیاطی نیز وجود دارند که با دستگا‌‌ه‌های کامپیوتری خود علائم و نشانه‌ها یا کلمات و لوگوهای خاص را روی لباس مشتریان می‌دوزند.

آرایشگاه‌ها

در خارج از ایران و در کشورهای غربی، کلوپ‌‌های خاصی هستند که اقدام به میکاپ و آرایش‌های شیطانی می‌کنند. گاه این آرایش‌ها ساعت‌ها طول می‌کشد. کارشناسان در بررسی این تیپ‌ها و مدل‌ها به آنها زیبایی‌شناسی شیطانی می‌گویند که منظور آرایش به صورت هر چه زشت‌تر شدن می‌باشد.

در ایران در حال حاضر تعدادی آرایشگاه‌های زیرزمینی در این زمینه فعال هستند. مدل موی شیطانی در ایران فعلا به صورت موی خیلی بلند یا بدون مو (طاس)‌ است. عده‌ای از جوانان علائم شیطانی را روی سر خود به صورت منفی و مثبت درمی‌آورند. در تیپ‌های شیطانی مدل مو، لباس، کفش و زیورآلات حتما باید با هم هماهنگ باشند، مثلا در مورد لباس، اگر لباس به جای تنگ بودن گشاد باشد از تیپ متال وارد تیپ رپ می‌شویم.

در حال حاضر عده قابل توجهی از جوانان از مدل‌های شیطانی مانند موهاک، قارچی، طاووسی و... استفاده می‌کنند ولی چنانچه آنها از نظر لباس نیز تیپ‌های شیطانی نداشته باشند، نمی‌شود به آنها شیطان‌پرست اطلاق کرد، چرا که در حال حاضر عده‌ای از جوانان که ممکن است اصلا گرایشات شیطانی نداشته باشند از این مدل موها جهت جلب توجه و... استفاده می‌کنند .

محصولات صوتی و تصویری شیطانی

همان‌طور که قبلا هم به آن اشاره شد آنچه بیش از همه یک شیطان‌پرست یا متال‌باز را در بین همگروهان خود قدرتمند می‌سازد، میزان آرشیو سی‌دها یا دی‌وی‌دی‌های صوتی و تصویری اوست. معمولا متال‌بازها خساست بسیاری در دادن مجموعه‌های موسیقیایی یا مستندات شیطانی خود به یکدیگر دارند، مخصوصا اگر آن کلیپ یا برنامه، کمیاب نیز باشد. این محصولات یا از طریق ماهواره، یا از طریق کشورهای همسایه، یا از طریق دانلودهای اینترنتی به دست علاقه‌مندان می‌رسد.

تعد‌ادی از این سی‌دی‌ها به صورت آزاد در فروشگاه‌های سطح کشور به فروش می‌رسند و تعدادی از آنها که دارای جنبه‌های منفی‌تری هستند، به صورت دست به دست یا از طریق فروشندگان خانگی به فروش می‌رسند.

در بین این محصولات معمولا سی‌دی‌هایی از تصاویر مستند جنایات دیکتاتورهای بزرگی مانند هیتلر یا صدام حسین نیز به چشم می‌خورد یا در این فیلم‌ها تصاویر چندش‌آور قربانیان حوادث و سانحه‌‌های مرگباری که خشونت در آنها موج می‌زند مانند صحنه‌هایی از کشتار و شکنجه‌ها یا اعدام‌های جنگی، یا تجاوزهای خشن، آزار حیوانات و... به وفور یافت می‌شود.

هالیوود و شیطان‌پرستی

در تاریخ سینما فیلم‌های متعددی در مورد شیطان‌پرستی، گروه‌های ضدزن، خون‌آشام‌ها، مرده‌خوارها و... ساخته شده است. برای بعضی همیشه این معما بوده است که آیا اول چنین گروه‌های شیطانی وجود داشته‌اند و بعد از روی آنها فیلم ساخته شده است یا اول چنین فیلم‌هایی ساخته شده است و بعدا چنین گروه‌هایی به وجود آمده‌اند. از فیلم‌های مطرح کار شده در گذشته می‌توان به دروازه نهم، بچه رزماری و دراکولای برام استوکرز یا از مدل‌های قدیمی‌تر آن به نمایشنامه‌های فاوست، دکتر فاستوس و... اشاره کرد.

در حال حاضر در هالیوود فیلم‌های شیطانی متعددی ساخته می‌شوند که موضوع عمده آنها سکس و خشونت است. در این فیلم‌، شکنجه، تجاوز، سنگدلی و بی‌رحمی موج می‌زند. در کنار آن فیلم‌هایی با موضوع مرده‌خواری، خونخواری و... ساخته می‌شوند که مخاطب اصلی آنها علاقه‌مندان به موسیقی متال و گروه‌های شیطانی هستند.

برای مثال می‌توان به فیلم هشت میلیمتری فیلم‌های اره اشاره کرد که موضوع اصلی آنها خشونت و تجاوز است. ادامه ساخت این فیلم‌ها گاه به شماره‌های 4 و 5 می‌رسند. برای مثال به طالع نحس 3 یا اره 5 می‌توان اشاره کرد.

آنتوان لاوی قبلا در فیلم بچه رزماری بازی کرده بوده و در دهه اخیر نیز فیلم مستندی با عنوان شیطان سخن می‌گوید از او ساخته شده است.

در حال حاضر بسیاری از گروه‌های شیطانی درباره گروه خود فیلم سینمایی ساخته‌اند و بسیاری از کارگردانان با امکانات زیاد در خدمت آنها برای ساخت کلیپ‌های پرخرج شیطانی هستند. گاه ساخت یک کلیپ چند دقیقه‌ای با قیمت ساخت یک فیلم سینمایی تمام می‌شود.

برای مثال می‌توان به کلیپ‌های مرلین منسون اشاره کرد که در نهایت ظرافت‌های برنامه‌سازی و کارگردانی ساخته شده‌اند. در حال حاضر بسیاری از گروه‌های شیطانی، آهنگساز فیلم‌های مطرح جهانی هستند. برای نمونه می‌توان به فیلم ماتریکس یا بزرگراه گمشده اشاره کرد که آهنگسازی آن توسط مرلین منسون کار شده است.

در حال حاضر موسیقی‌ سکانس‌ها یا فیلم‌های ترسناک و دلهره‌آور عموم فیلم‌ها توسط شیطان‌پرستان ساخته می‌شود. در داخل کشور خودمان ایران هم موسیقی سریال‌هایی با موضوعات شیطانی توسط آهنگسازان موسیقی متال کار می‌شود و در داخل سریال‌هایی کار شده‌اند که مانند برنامه‌ها و فیلم‌های غربی در ترویج شیطان‌گرایی موثر بوده‌اند.

در اروپا نوعی تفکر از طریق این فیلم‌ها به مردم تزریق شده است که ترویج شیطان‌گرایی پرخطر است. آن تفکر به این صورت است که شیطان در جهت دخالت در امور روحی و مادی دارای قدرت‌های زیادی است. مثلا قادر است در جسمی حلول یا تناسخ داشته باشد یا این که می‌تواند اجسام را به حرکت درآورده و در زندگی عادی مردم دخالت کند. طبق احکام اسلامی شیطان فقط توانایی وسوسه کردن انسان را دارد و بس.

اما در برخی فیلمها که در چند سال گذشته پخش شده‌اند به نوعی این تفکر غلط را به مخاطب القاء کرده‌اند که شیطان قادر به دخالت یا تغییر در امور مادی است.

در فیلم‌های غربی این نگرش که تا حدودی با تفکر مسیحی نیز همخوانی دارد به تماشاگر القاء می‌شود و این خود زمینه‌ساز گرایش به شیطان جهت در امان بودن از او یا کسب قدرت از او است.

از نمونه فیلم‌های غربی در این زمینه می‌توان به فیلم «کنستانتین» یا فیلم «جن‌‌گیر» اشاره کرد که هر دو از تلویزیون یا آنونس‌های متعدد پخش شده‌اند.

پراکندگی جغرافیایی گروه‌های شیطانی

علاقه‌مندان به موسیقی بلک متال یا گروه‌های شیطان‌پرست عموما در مناطق یا استان‌هایی از کشور بیشتر از جاهای دیگر تمرکز جمعیتی دارند، حتی این مساله درباره پاتوق ها نیز صادق است.

این گروه‌ها در بین ارامنه و مسیحیان در قیاس با ادیان دیگر در ایران از جمعیت قابل توجهی برخوردار هستند.

در این مناطق گروه‌های ضدمسیحی که خود را با نام آنتی کریست معرفی می‌کنند، دیده می‌شوند. این گروه‌ها در مناطقی که سکونت دارند بر جوانان دیگر تاثیر‌گذار هستند. به شکلی که در مجاورت آنها عده‌ای از جوانان ادیان دیگر نیز خود را آنتی‌کریست یا ضد مسیح معرفی کرده و با آنها همفکر می‌شوند.

در داخل کشور و حتی در دنیا می‌توان گفت که گروه‌های ضدزرتشتی یا ضد یهودی وجود ندارند. البته در دنیا گروه‌های ضداسلامی نیز وجود دارند که نسبت به گروه‌های ضدمسیحی بسیار کم تعداد هستند.

هدف از بیان این مطلب این است که شیطان‌پرستان و کلا سایر گروه‌های منحرف در کشور دارای پاتوق‌های خاص و ویژه‌ای هستند که این نکته خود بیانگر انتقالی بودن گرایش به این جریانات است، به شکلی که جوانان آن را با همنشینی و مجاورت با دوستان و همسالان خود به یکدیگر انتقال می‌دهند و معمولا در بین این جوانان گرایش ذاتی یا استعدادی برای جذب به این گروه‌ها وجود ندارد.

اقدامات و مراسم گروه‌های شیطان‌پرست در داخل کشور

در بین این گروه‌ها رفتارهای عمومی مختلفی شایع هستند، بعضی از این رفتارها حالت فردی، بعضی حالت جمعی و بعضی از آنها مشخص نیستند که به صورت فردی یا جمعی انجام می‌شوند.

عموم رفتارها در ابتدا از جدیتی برخوردار نبوده و به خاطر جلب توجه صورت می‌گیرند ولی در ادامه با استمرار و تکرار، حالتی جدی به خود می‌گیرند و خطرناک می‌شوند.

بعضی از رفتارها در علاقه‌مندان در حالت باور و اعتقاد وجود داشته و کمتر عملی می‌شوند و معمولا در حالت شایعه قرار دارند و حتی ما نمی‌‌دانیم که آیا این رفتار توسط آنها به انجام رسیده یا نه و اگر انجام شده چند بار بوده و چقدر شیوع داشته است.

چیزی که مسلم است این است که این رفتارها در بیشتر این جوانان مشترک است و همه از این رفتارها صحبت به میان می‌آورند. معمولا شایعات مشترک هستند و عده زیادی ادعا دارند که این رفتارها را از خود بروز داده‌اند یا از دیگران دیده‌اند.

به طور کلی اقدامات و رفتارهای زیر در بین شیطان‌‌گرایان عمومیت دارد:

1 - بی‌اعتقادی به خدا، دین، آخرت، پیامبران و ...

2 - اهانت به کتب مقدس و مخصوصا کتاب انجیل که معمولا آن را یا پاره می‌کنند یا می‌سوزانند و ...

3 - اهانت به علامت‌ها یا اشیاء یا اماکن مقدسه، مثلا برعکس کردن صلیب حضرت مسیح یا اهانت به قبله‌گاه مسلمین یا نوشتن جملاتی روی کلیساها و...

4 - اغفال دختران با اقدام به آزار و و اذیت و رابطه جنسی همراه با خشونت با آنها به خاطر عقاید ضد زنی و ابرمردی.

عده زیادی از این گروه‌ها با خشم زیاد اعلام می‌کنند که از زن‌ها متنفرند و هیچ رابطه‌ای با آنها بجز خشونت یا تجاوز نمی‌توانند داشته باشند. عده‌ای از آنها معتقد هستند که زنان موجوداتی پست و ضعیف هستند که فقط جهت ارضای غرایز مردان آفریده شده‌اند و نباید بیش از این به آنها بها داد.

در موسیقی بلک متال گروه‌های زیادی وجود دارند که بر ضد زنان شعر می‌سرایند یا آهنگ یا کلیپ می‌سازند. در این کلیپ‌ها به وحشیانه‌ترین شکل ممکن به زنان توهین شده و آنان را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند.

به خاطر همین تفکرات در این موسیقی است که در غرب هرجا دختر یا زنی مفقود می‌شود یا مورد تجاوز یا قتل قرار می‌گیرد ابتدا شیطان‌پرستان و متال‌بازها را مقصر می‌دانند.

در غرب شایع است که شیطان‌پرستان جهت انجام مراسم خود باید دختران باکره یا زنان را قربانی کرده یا در راه شیطان به آنها تجاوز کرده، آنها را باردار سازند.

جالب آنجاست که بعضی از خوانندگانی که در کلیپ‌های خود به آزار و اذیت زنان می‌پردازند خود در انگشتشان حلقه ازدواج دارند یا در پشت صحنه کارهایشان می‌بینیم که نامزد یا همسر دارند.

عده‌ای از شیطان‌پرستان از این‌که مردم مسائلی مانند قتل و جنایت‌های خشن و وحشتناک را به آنها نسبت می‌دهند ناراحت هستند و آنها را شایعه می‌دانند ولی عده‌ای از آنها، آن را پذیرفته‌ و اعتراف و اقرار به انجام چنین کارهایی می‌کنند.

بعضی از این قتل‌ها و جنایات فقط متوجه زنان و کودکان نیستند. بلکه در بین اقشار دیگر جامعه نیز دیده می‌شوند. برای مثال به نمونه‌هایی از آنها که توسط یک مستند به نام‌ «زنگ‌های دوزخ» گزارش شده‌اند، توجه کنید.

تامی سالی‌وان در سال 1988 در نیوجرسی در حالی که فقط 16 سال داشت به طرز وحشتناکی مادر خود را با چاقوی پیش‌آهنگی‌اش میکشد. او دو دست مادرش را قطع و صورتش را از جمجمه جدا کرده، پس از این کار به طرز وحشیانه‌ای رگ و دست خودش را می‌برد، به شکلی که دستش از بدن جدا می‌شوند.

طبق گزارش‌های پلیس او به موسیقی متال و جادوگری علاقه‌مند بوده است.

در 12 آوریل 1985 یک پسر 14 ساله طرفدار گروه آیرن میدن سه نفر را کشت. او علامت 666 را بر سینه خود خالکوبی کرده بود.

یا مثلا شخصی به نام ریچارد رامسیس جنایتکار بدنام کالیفرنیایی که عده زیادی را با کارد به قتل رسانده و تحت تاثیر گروهی به نامAC/DC بوده است. او علامت پنتاگرام که یک نشانه شیطانی است روی بدن قربانیان یا دیوار خانه آنها می‌کشیده است.

نمونه دیگر، موردی است که در فیلم مستند مایکل مور «بولینگ برای کلمباین» شاهد تصاویری از آن بوده‌ایم. در این فیلم دو جوان دبیرستانی که 16 و 17 ساله به نظر می‌رسند از کمپانی‌های اسلحه‌سازی آمریکا چند عدد اسلحه سنگین مسلسل، نارنجک و ... خریداری می‌کنند و روز بعد در مدرسه با این سلاح‌ها 12 تن از همکلاسی‌های خود را به قتل رسانده و عده زیادی را نیز مجروح می‌سازند. بعد از این جنایت، اقدام به خودکشی می‌کنند.

کن‌ود خبرنگار، محقق و گزارشگر برنامه تلویزیونی در مستند زنگ‌های دوزخ چنین می‌گوید:

«چرا ما میلیاردها دلار صرف تبلیغات می‌کنیم، چون مردم به تبلیغات پاسخ می‌دهند. این موسیقی هم نوعی تبلیغاته و من بچه‌هایی را دیدم که به این تبلیغات پاسخ دادند، من آنها را روی سکوی سردخانه دیده‌ام.»

در ایران ما نمی‌دانیم که چه تعدادی از قتل‌های وحشیانه و مرموز که به صورت کشف‌نشده باقی مانده‌اند به دست شیطان‌پرستان صورت گرفته یا می‌گیرند. البته عموما تصور می‌شود که آنها فقط ادعای انجام چنین کارهایی را دارند و هرگز توانایی انجام آن را ندارند.

5-کشتن و آزار حیواناتی مانند سگ، گوسفند و گربه به صورت دار زدن، سر بریدن، سوزاندن و ...

این مساله به کرات در بین جوانان شیطان‌گرا اتفاق افتاده و خود به آن اقرار کرده‌اند. این اتفاق در بسیاری از کلیپ‌ها و حتی لایوهای زنده متال رخ داده است مانند منفجر کردن یک حیوان با دینامیت یا له کردن جوجه‌ها با کفش‌های آهنین و...

6- برگزاری مراسم خودزنی و بعد از آن خوردن خون خود یا دیگری خودزنی

بین جوانان علاقه‌مند به موسیقی متال از رواج بالایی برخوردار است. این خودزنی‌ها به شکل‌های مختلف در بین پسران و دختران دیده می‌شود. خودزنی در گذشته یکی از مراسم خاص شیطان‌پرستی بوده است که با آن شیطان‌پرستان سعی کرده‌اند توجه شیطان را به خود جلب کنند.

خوانندگان و گروه‌های زیادی در موسیقی وجود دارند که اقدام به خودزنی می‌کنند. ستارگان موسیقی متال مانند «سیدو شیز» یا «آلیس کوپر» ستاره هوی‌متال‌راک مرتکب آن شده‌اند یا حتی ایگی پاپ یکی از خوانندگان پانک که شیشه شکسته آبجو را روی صحنه روی پوست سینه‌اش می‌کشد. این خودزنی‌ها گاه به حالت خودکشی نیز نزدیک می‌شود. حتی شایعاتی در مورد بعضی از گروه‌هایی که اقدام به قطع اندام بدن خود کرده‌اند شنیده می‌شود و حتی عکس‌هایی در اینترنت درباره آنها وجود دارد.

خونخواری نیز در بین علاقه‌مندان رواج دارد ولی به نسبت کمتر از خودزنی‌هاست. خونخواری در بین علاقه‌مندان شیطانپرستی در ایران یا در بین خوانندگان درخارج اصلا شایعه نبوده و واقعیت دارد.

خونخواری یکی از مراسم خاص شیطان‌پرستان است که در آن خود خون یا خون را همراه با شراب می‌نوشند. این مراسم را شیطان‌پرستان به خاطر تمسخر مراسم شام آخر حضرت مسیح انجام می‌دهند که ایشان (مسیح)‌ به قول مسیحیان در آن مراسم فرموده‌اند: از این شراب بنوشید که همانا خون مناست. البته لازم به ذکر است که خودزنی در بین بعضی جوانان درغیر از گروه‌های شیطان پرست نیز رواج دارد. خودزنی در بین بیماران روانی، زندانیان یا جوانانی که می‌خواهند شجاعت و جسارت خود رابه بقیه نشان دهند هم دیده میشود.

گاهی اوقات خودزنی در بین علاقه‌مندان متال بعد از مصرف مشروبات الکلی یامصرف مواد مخدر یا مواد روان‌گردان اتفاق می‌افتد که عده‌ای از آنها این عمل را بعد از مصرف، مرسوم قلمداد می‌کنند. عده‌ای از جوانان علاقه‌مند به موسیقی متال علت خودزنی را جدای از جلب توجه، به افسردگی و مشکلات روحی نیز نسبت میدهند.

مصرف مواد مخدر

در موسیقی متال که در آن عموما به مسائل ماوراءالطبیعه پرداخته می‌شود هیچ چیز به اندازه مواد مخدر رواج ندارد. البته یکی از توجیهات آنها برای مصرف مواد، نیرو گرفتن از مواد برای خلق آهنگ یا سرودن اشعار ماورایی است.

مصرف مواد در بین علاقه‌مندان از همان ابتدای ورود موسیقی شروع می‌شود و عده کمی از جوانان هستند که علی‌رغم ورود به این موسیقی درگیر اعتیاد نشده‌اند.

بسیاری از ستارگان راک، جان خود را بر سر مصرف مواد از دست داده‌اند، عده‌ای از آنها که از بزرگ‌ترین خوانندگان یا نوازندگان موسیقی راک هستند بر اثر مصرف زیاد فوت کرده‌اند. افرادی همچون جیمیه ندرمیکس، جیمی شاپلینف، کیت مون، جام بانا، باب مارلی و ...

کارشناسان معتقد هستند که یکی از دلایل شیوع مصرف مواد مخدر در بین خوانندگان راک و متال این است که چون پخش‌کنندگان مواد مخدر در دنیا هیچ رسانه‌ای برای تبلیغ مواد خود ندارند این مواد را به صورت رایگان و به مقدار بسیار در اختیار خوانندگان و نوازندگان متال قرار می‌دهند تا آنها با مصرف آن، آن را بین جوانان رواج دهند.

عموما تماشاگران برای نشان دادن محبت خود به خواننده در هنگام اجرا یا بعد از آن به او مواد مخدر هدیه می‌دهند تا به این صورت علاقه خود را به او نشان دهند.

در حال حاضر جوانان در ایران در کنار مصرف مواد مخدر گیاهی، از داروها و مواد مخدر شیمیایی خاصی مصرف می‌کنند.

برای نمونه آنها داروهای خواب‌آور یا آرام‌بخشی مانند ترامادول، دیازپام، کلرازپام، اگزوزپام، بی‌پری می‌دین یا... را به تعداد بالا گاه به اندازه یک برگ قرص مصرف می‌کنند و به نشئگی‌های 24 ساعته یا چند روزه می‌روند. داروخانه‌ها عموما باید با نسخه پزشک این داروها را در اختیار آنها قرار بدهند ولی متاسفانه این طور نبوده و آنها به صورت آزاد این داروها را به مشتریان می‌فروشند. مصرف این داروها آن هم با تعداد بالا در حد یک برگ یا 2 برگ آثار ویران‌کننده‌ای بر تن یا جسم آدمی دارند.

تخریب اموال عمومی

علاقه‌مندان به این موسیقی‌ها به خاطر افکار و عقاید آنارشیستی گاه اقدام به تخریب و غارت اموال عمومی از جمله باجه‌های تلفن، عابر بانک‌ها و... می‌کنند.

کلام آخر

حاصل کلام این که تلاش سپاهیان شیطان در امر تهاجم فرهنگی، تلاش دوباره و چند باره آنها پس از شکست‌های نظامی و اقتصادی است.
قدرت‌های مستکبر دنیای زر و زور در طول تاریخ بشریت راه‌های بسیاری را برای از بین بردن قدرت معنویت و دین امتحان کردند تا بتوانند دنیای مطلوب خود را بسازند، دنیایی بدون دین و تهی از اعتقادات تا اهداف سیاسی و اقتصادی آنها بیش از پیش تامین شود. آنجا که انواع بمب‌های شیمیایی و تحریم‌های اقتصادی و ترورهای فردی و جمعی نمی‌تواند وحدت ملی و اسلامی جوانان ایرانی را درهم شکند، شاید ایجاد گروه‌های تخدیری بتواند آنها را پراکنده کند و جامعه اسلامی را به ورطه فنا و نابودی بکشاند. بدون شک حفاظت و حراست مسوولان از مرزهای فرهنگی باز هم مثل گذشته خواب شیرین سلطه مستکبرین را آشفته خواهد کرد.