نیک نام

در این وبلاگ قصد دارم به مطالب مختلفی بپردازم امید وارم لذت ببرید

ورودبه حلقه عرفان شیاطین؛
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۱٢:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٦/۱
 

 

بلیط ورودبه حلقه عرفان شیاطین؛۵۰هزارتومان
هر چند تعداد جوانانی که جذب این عرفان انحرافی شده‌اند بسیار کم است اما وعده‌هایی مانند درمان بیماری‌های مختلف از جمله سرطان، رسیدن به آرامش ابدی، رهایی از تنهایی و... به تنهایی برای جذب افراد کفایت می‌کند!!!!!!


در ادامه مطلب


 

تهران امروز نوشت:
«م.ط» بنیانگذار انحرافی عرفان حلقه به اتهام ارتداد، سب‌النبی و افساد فی‌الارض بازداشت شد.» همین خبر کافی بود تا دوباره ماجرای عرفان حلقه (کیهانی) بر سر زبان‌ها بیفتد و معلوم شود هنوز هم هستند جوانانی که در دام فریبکاری‌های اعتقادات انحرافی افرادی مثل(ط) بیفتند اما اکنون بعد از گذشت سه ماه از اعلام خبر بازداشت رهبر اصلی عرفان حلقه انحرافی هنوز مسترهای اصلی این حلقه انحرافی در گوشه و کنار تهران و در خانه‌های تیمی کلاس‌های تبلیغی برگزار می‌کنند.

هر چند تعداد جوانانی که جذب این عرفان انحرافی شده‌اند بسیار کم است اما وعده‌هایی مانند درمان بیماری‌های مختلف از جمله سرطان، رسیدن به آرامش ابدی، رهایی از تنهایی و... به تنهایی برای جذب افراد کفایت می‌کند.

رستگاری در هشت ترم!

کلاس‌های مسترهای عرفان حلقه این روزها در هشت‌ترم و هر ترم با هزینه ۵۰هزارتومان برگزار می‌شود.‌ هر ترم این دوره‌ها در شش‌جلسه آموزشی تشکیل می‌شود که در شش‌جلسه اول فراگیران ضمن آشنایی با اصول درمانگری به شبکه مثبت یک وصل می‌شوند! حالا این شبکه مثبت یک چیست؟

علی حمیدیان کارشناس فرهنگی در این باره می‌گوید:«م.ط بعد از مدتی که خودش را فرستاده خوانده،‌تصمیم گرفت این برگزیده بودنش و قدرت درمانگری و واسط فیضی‌اش را به شاگردانش تفویض دهد. چیزی که حتی در آیین پیغمبران بی‌سابقه است»!

او در ادامه اعتقادات انحرافی این گروه می‌گوید: «بعد از دوره درمانگری، مسترها کلاسی به نام تشعشع دفاعی برای فراگیران تشکیل می‌دهند که مدعی‌اند با گذراندن این دوره، جلوی ورود جن و روحهای خبیث به فراگیران گرفته می‌شود و هر کسی این لایه را گرفت دیگر جن در وجودش نمی‌رود. بعد فراگیران با ادای سوگند و امضای برگه‌ای،‌ متصل می‌شوند به جبرئیل. به همین راحتی! وقتی جایی از او پرسیده می‌شود که پس این وسط تکلیف ائمه چیست؟ ادعا می‌کند «این شبکه رحمانی در حال حاضر یک واسط فیض می‌خواهد که آن واسط، من هستم!»

او مدعی است که ائمه حتی زمان خودشان هم واسط فیض نبودند. طبق ادعای آنها همه می‌توانند واسط فیض و متصل به جبرئیل شوند به شرط اینکه وارد شبکه رحمانی شوند.» طبق ادعای این گروه کسی که این دوره‌ها را می‌گذراند و سوگند می‌خورد، می‌تواند با حلقه‌های مختلف اتصال برقرار کند و در این زمان است که همه چیز درست می‌شود.

حمیدیان می‌گوید:«جالب است که م.ط در مورد آیات قرآن کریم برای خودش تفسیری جداگانه دارد. مثلا هر جایی از قرآن‌کریم که کلمه ماء به معنی آب آمده «م.ط» برای خودش آگاهی معنی کرده. مثلا در آیه‌ای قرآن می‌فرماید: «من الماء کل شی حی؛ از آب همه چیز زنده است»، او می‌گوید از آگاهی همه چیز زنده است و معنی این را نمی‌داند که ماء دافق چیست یعنی آیا نطفه‌ای که انسان از آن به وجود می‌آید هم آگاهی است؟!

فرا درمانی یا عرفان کیهانی چیست؟

حمیدیان در پاسخ به این سوال می‌گوید:«فرادرمانی شاخه‌ای از درمان‌های مکمل می‌باشد و ماهیتی کاملا عرفانی داشته، زیر مجموعه‌ای از عرفان کیهانی(حلقه) به شمار می‌آید. در این شاخه‌ درمانی، بیمار توسط فرادرمانگر به شبکه شعور کیهانی (شبکه آگاهی و هوشمندی حاکم بر جهان هستی، روح القدس) متصل شده و ضمن ارائه اطلاعاتی از نحوه اتصال خود، از طریق گرم شدن، سرد شدن، درد گرفتن، تیر کشیدن، ضربان زدن، تشنج و... اعضای معیوب و تنشدار بدن او مشخص شده و با حذف علائم، روند درمان آغاز می‌شود.»

این کارشناس فرهنگی ادامه می‌دهد: «اشتباه نکنید. قرار نیست در مورد مکتب‌های سوررئالیستی در دوره پسامدرن افراطی برایتان حرف بزنیم! چیزی که گفتم در واقع تعریفی است که خود «م.ط» از فرادرمانی ارائه کرده. تعریفی که خود نیاز به مفسر دارد تا به مردم بفهماند این درمانگری چیست و چه ارتباطی به آن عرفانی دارد که معتقد است، عرفانی کاملا ایرانی است! م.ط، اوایل انقلاب و قبل از اینکه داعیه آوردن فرقه‌ای جدید داشته باشد،‌از مکتب ماتریالیسم پیروی می‌کرده. ماتریالیست‌ها معتقدند جهان مادی است و هر آنچه که در جهان وجود دارد وابسته به ابزار است.»

این مخلوط کن!

عرفان‌های انحرافی حلقه منبعث شده از عرفان کابالا، مسیحیت و بودیسم است یا کشیدن این عرفان‌ها داخل اعتقادات ماتریالیستی ‌دنیای ابزاری و بی‌ابزاری معنا پیدا می‌کند.

در واقع عرفانشان، عرفان التقاطی است. فرادرمانگران معتقدند به تناسخ، تناسخی که منشعب از عرفان بودیسم است. با این تعریف بد نیست این را هم بدانیم که به دنیای مادی می‌گویند دنیای زمان، مکان و تضاد و به ملکوت می‌گویند لازمان، لا مکان لا تضاد. یعنی ملکوت جایی است مثل خلأ! این اعتقاد انحرافی معتقد است وقتی انسان به جهنم می‌رود آتشش از جنس آگاهی است در صورتی که در قرآن آمده که آتش همان کارهایی است که انسان انجام می‌دهد.

این گرو حلقه مدعی اند انسان‌ها وقتی به آن جهان می‌روند به یک نوع شعور می‌رسند و با همان شعور به ملکوت می‌روند و با خدا به وحدت می‌رسند. یعنی بنده و معبود،‌یکی می‌شوند! اگر روحی با خدا به وحدت رسید به دنیای لازمانی و لامکانی می‌رود و اگر نرسید،‌ دوباره به دنیا برمی گردد یعنی اگر کسی به آن وحدت نرسد مدام به دنیا برمی‌گردد تا بالاخره پاک شود و با خدا در آمیزد! یعنی یک تسلسل باطل!

روح خبیث چیست؟

آنطور که یکی از مسترهای انحرافی عرفان انحرافی کیهانی می‌گوید روح خبیث اینگونه است:«کسانی که به هر طریق مرده‌اند و دستشان از این دنیا کوتاه است و می‌خواهند دوباره به دنیا برگردند. مثلا، جوانی در استرالیا خودش را کشته، حالا روحش می‌تواند وارد کالبد من یا شما بشود.» او می‌گوید: «این همان بیماری است.»

علی حمیدیان کارشناس فرهنگی هم توضیح می‌دهد: «فرادرمانگران با این استدلال ساختگی و انحرافی مدعی‌اند بدون دارو، قدرت شفای بیماران را دارند و هر کس که با دارو، فردی را درمان کند در واقع به او خیانت کرده. هر کس که موافق فرادرمانی آنها باشد در مافیای دارو قرار دارد .» علی حمیدیان در پایان با بیان اینکه جوان ها فریب اینگونه فریبکاری‌های منحرفان را نخورند تصریح کرد: متاسفانه م.ط با بیان نکته‌های انحرافی سعی دارد دل پاک جوانان ایرانی را به دست بیاورد اما جوان های عزیز بدانند که همه حرف ها و باورهای او برداشت انحرافی و کوتاه بینانه از دین است.