نیک نام

در این وبلاگ قصد دارم به مطالب مختلفی بپردازم امید وارم لذت ببرید

صهیونیسم وتبلیغات کالا
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ۱:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/۳
 

 

صهیونیسم وتبلیغات کالا

 حتماً چندی پیش تصویر زیر گرفتن یک نوجوان فلسطینی توسط یک صهیونیست رو از تلوزیون دیدید . . !

حتماً فکر میکنید این حرکت به قدری وحشیانه بوده که حتی در خود سرزمینهای اشغالی هم محکوم شده . اما اشتباه فکر میکنید . . .
خودرویی که این نوجوان توسطش زیر گرفته شد ساخت شرکت سوبارو بود ، شرکت مذکور هم فرصت رو مغتنم شمرد و از تصویر این حرکت وحشیانه برای تبلیغ محصولات خودش در فلسطین اشغالی استفاده کرد ، اونهم با این شعار “وقتی سوبارو سوار هستید ، کسی جلودار شما نیست”


 

شاید فکر کنید که این اقدام از طرف این شرکت یک ریسک بوده!
اما باز هم اشتباه میکنید . . .
چون این نوع تبلیغ در فلسطین اشغالی که در اون به شهروندان مسلمان و مقدسات اونها توهین کرده باشه ، قبلاً امتحان خودش رو پس داده و تضمین فروش در این منطقه محسوب میشه . شاهد این ادعا هم تبلیغات ضد اسلامی شرکت کوکوکالا در این کشور که حتماً قبلاً تصاویرش رو دیدید :
تصویر اول ، نه نفر مسلمان رو در حال سجده نشون میده که به شکل قوطی های نوشابه ترسیم شدن :و تصویر دوم هم مسجد قبه الصخره رو به شکل بسته بندی کوکا کولا نشون میده .اما این تصویر یک نکته ی مهم دیگه هم داره و اون هم این که شعار بالای تصویر این جمله است .
we are moving to a new location !
معنی این جمله هم اینه : ما در حال حرکت به سمت یک مکان جدید هستیم .
حتماً از خودتون میپرسید چه ربطی داره؟
ربطش اینه که این مسجد در مجاورت مسجد الاقصی واقع شده ، به طوری که بسیاری از مسلمانان هم اون رو با مسجد الاقصی اشتباه میگیرین . و همونطور که میدونید صهیونیستها از روزی که این خاک مقدس رو غصب کردن در فکر تخریب این مکان و ساخت معبد خیالی سلیمان هستن ، و در واقع منظور از مکان جدیدی که ما در حال حرکت به سمتش هستیم همون معبد سلیمان بوده :
اما این موارد و توهینها باعث شد یکبار دیگر به مساله ی تکراری تحریم کالاهای صهیونیستی اشاره کنم که گویا با سیاستهایی که مسئولین در پیش گرفتن قرار نیست به نتیجه برسه .

اصلاً بگذارید خلاصه کنم حرفهام رو . این تصویر مربوط میشه به استفتا کتبی از دفتر رهبر معظم ، آیت الله خامنه ای :
طبق تخقیقات من شما به هر مرجعی که مراجعه کنید جوابی مشابه میگیرید . اما تا امروز با وجود اثبات صهیونیستی بودن بسیاری از شرکتها و این حجم از توهینها به اسلام و مسلمین هنوز اقدام خاصی در این زمینه صورت نگرفته .
طبق این استفتا خرید و فروش این کالا ها “به خاطر مفاسد و ضررهایی که برای اسلام و مسلیمین دارند” جایز نیست . و این میتونه به این معنی باشه که حتی شرکت ژاپنی الاصل سوبارو هم که در تبلیغات خودش علناً از کشتار وحشیانه ی مسلمین به دست اشغالگران حمایت میکنه شامل این فتواست .و البته ذکر این نکته هم ضروریست که در سئوال ۲۶۳ کتاب اجوبة الاستفتائات مقام معظم رهبری هم پرسیده شده که آیا برای مسلمانان خرید کالاهای اسرائیلی که در سرزمین اسلامی به فروش می رسند جایز است ؟ که حضرت آیت الله خامنه ای اینچنین پاسخ فرموده اند : ” بر آحاد مسلمین واجب است که از خرید و استفاده از کالاهایی که سود تولید و فروش آنها عاید صهیونیست ها که با اسلام و مسلمین در حال جنگ هستند، می شود، اجتناب کنند .
که با این اوصاف هیچ توجیهی برای خرید و فروش (و حتی تلبیغ) این اجناس باقی نمیمونه . اما فکر میکنم بازهم این مطلب مثل مطالب دیگه حکم کوبیدن آب در هاون رو داشته باشه . . .