نیک نام

در این وبلاگ قصد دارم به مطالب مختلفی بپردازم امید وارم لذت ببرید

 
نویسنده : س . جمال عباسی - ساعت ٧:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٥
 

پیدایش کلیسای شیطان
گروهی از مردم در روستایی واقع در منطقةFriuli (فریولی) در ایتالیای قرن 16 و 17 میلادی که خود را Benenduntil یا (روندگان خوب) می نامیدند، پیدا شده و مدعی بودند که هر چند وقت یکبار، شبها از بدن خود خارج شده و در مکانی در جنگل با جادوگران بر سر محصولات کشاورزی می جنگند.

و اگر در این جنگ پیروز شوند، محصول آن سال خوب و اگر مغلوب می شدند، آن سال قحطی می شد. اینها طبق باورهای خود، شیطان را می پرستیدند و در مراسمی که به Sabbat و یا Sabbath معروف بود، همان شنبه یا یکشنبه یهودیان و مسیحیان به مراسم خاصی می پرداختند ابتدا به رقص و پایکوبی پرداخته و بعد به صلیب و مقدسات دیگر مسیحیان بی احترامی کرده و انواع و اقسام کارهای پلید را انجام می دادند.


گروه دیگری از طرفداران این فرقه که امروزه در اروپا زیاد هستند. معتقدند که آنها نیز خداپرست هستند ولی از طریق شیطان خدا را می پرستند. آنها اعتقاد دارند که شیطان در مقابل آدم سجده نکرد، و گفت من فقط در مقابل معبود خود سجده می کنم و به همین علت از درگاه خدا ، رانده شد . آنها شیطان را به خاطر این کارش پرستش و ستایش کرده و معتقدند از این طریق به خدا نزدیک می شوند.


به جهت اینکه رهبران این فرقه مسیحی بوده و این فرقه را در مقابله با کلیسا و علمای مسیحی، ایجاد کرده بودند، فرقه خود را « کلیسای شیطان » نامیدند.

پاره ای از اعتقادات و نیایش فرقة شیطان:
مراسم نیایش این گروه و اعتقادات آنها در مناطق مختلف با همدیگر تفاوت جزئی داشته و با هم فرق می کنند. ولی مشترکات نیایش و اعتقادات آنها که بین همة مناطق مشترک است بدین شرح می باشد:


1. رهبران این گروه ادعا دارند که شیطان را فراخوانده و با او به گفتگو می پردازند و شیطان همة خواسته های آنان را برآورده می کند.

2.اعضای این گروه به گورستان رفته و اجساد مردگان را از قبرها بیرون آورده و صلیب شکسته و ستارة شش پر را در بدن اجساد فرو کرده و سپس برای تقرب به شیطان دور آنها می گردند .

3. یکی از آئین های کلیسای شیطان، قربانی کردن برای شیطان است. قربانی آنها عبارت است از ذبح گربة‌ ماده یا سگ... اینها بعد از کشتن حیوان، خون آن را به صورت ها و دست های خود می مالند و در یک دایره می چرخند تا شیطان از آنها راضی شود. اگر حیوان برای ذبح پیدا نکنند، دست خود را بریده و خون آن را به دست و صورت خود می مالند.

4. بعد از اتمام قربانی جهت اهانت به قرآن ، نسخه ای از قرآن را پاره پاره می کنند و... .

5. نواختن موسیقی مشهور به ارگ و استعمال مواد مخدر و حشیش از دیگر برنامه های این گروه می باشد.

6. علامت این گروه یا فرقه ، عبارت است از دایره ای که درون آن ستاره های وارونه، صلیب شکسته و ستارة‌ داوود قرار دارد .

7. در اعتقاد این فرقه دختران جوان نقش مهمی دارند. چون یکی از اصول اعتقادی این گروه بر اساس لذت جنسی، استوار است. و در نظر آنها دختران جوان مظهر لذت جنسی هستند و تنها فایدة وجودی آنها، تجاوز و آمیزش قهر آمیز با آنهاست.

آنچه می توان به طور خلاصه نسبت به فرقة شیطان و کلیسای شیطان ذکر کرد، این است که اساس اعتقاد آنها، ارتکاب پلیدی ها و بدترین و زشت ترین جرائم و اعمال است که در باور آنها،‌ انجام این اعمال موجب تقربشان به شیطان می شود.


البته ذکر این نکته لازم است که این فرقه، با فرقة یزیدیه تفاوت داشته و با آن یکی نیست.