ادعای تاریخی موهوم درباره معبد سلیمان

- یهودیان باید دو مسجد (الا قصی و الصخره) را در بیت المقدس منهدم کنند و به جای این دو مسجد، معبد سلیمان را بنا کنند.
2- روزی که یهودیان، این دو مسجد را در بیت المقدس نابود کنند، جنگ نهایی مقدس (آرماگدون) آغاز می شود.
سال هاست که دولت غاصب فلسطینی در حال آماده سازی مقدمات لا زم جهت ساختن سومین معبد سلیمان در اورشلیم است و تمام مقدمات ساخت معبد توسط خاخام های یهود مهیا شده است از جمله پرورش گوساله سرخ موکه یهودیان معتقدند وجود این گوساله برای تطهیر معبد لا زم است.
اقدامات صورت گرفته برای بنای معبد جدید:
1- جمع آوری اعانات: گروه های دینی یهود که بازسازی معبد را بر عهده گرفتند از تمام یهودیان در سرتاسر جهان برای این کار تقاضای کمک کردند تا چند سال پیش نیز مبلغ یک میلیارد دلا ر برای ساختن قسمتی از معبد (هیکل سوم) گردآوری کردند.
از طرفی دیگر مسیحیان صهیونیست مبالغ هنگفتی را به سازمان های افراطی صهیونیستی همچون (اتریت کوماتین) می پردازند که یهودی کردن قدس و تخریب مسجدالا قصی هدف اعلا م شده آنهاست.
از سویی دیگر شخصی به نام (تری زن هور) ستاد خیریه ای تاسیس کرد و این بازرگان در سال های اولیه فعالیتش ده میلیون دلا ر جمع نمود تا معبد سلیمان را بازسازی کنند.

اسامی سازمان های فعال صهیونیستی در زمینه تخریب مسجدالا قصی و احداث معبد سلیمان به این سازمان ها در اسرائیل و آمریکا قرار دارند و از تمامی رسانه ها و فعالیت های سیاسی و دینی برای تخریب این مسجد بهره می گیرند. اسامی برخی از این سازمان ها عبارت است از:
امنای هیکل: مقر اصلی این سازمان در شهر قدس قراردارد و یک شاخه آن در آمریکاست که مسیحیان افراطی کالیفرنیا کمک های مالی خود را در اختیار آنان قرار می دهند.
گوش ایمونیوم: این سازمان که نام دیگر آن جنبش مدرن رژیم صهیونیستی است در راستای توسعه شهرک های اشغالی و برپایی معبد بر روی آوارهای مسجدالا قصی تلا ش کرده است. گوش ایمونیوم به معنای (انجمن ایمان) است.
حی فاکیام: اغلب اعضای این سازمان افسر یگان های برگزیده رژیم صهیونیستی هستند. این سازمان بارها برای تخریب معراج گاه پیامبر تلا ش کرده است.
هتحیا: این سازمان یکی از نژاد پرستانه ترین و افراطی ترین این سازمان ها در اسرائیل است و ماموریتش سیطره به منطقه اطراف مسجد الاقصی به عنوان نقطه قوت رژیم صهیونیستی است.
کاخ: این سازمان افراطی در سال 1962 توسط مائیر کاهانا تاسیس شد، گودمان از پیروان کاهانا در سال 1983 میلادی به مسجد الاقصی یورش برد. در این حمله شماری از مسلمانان شهید و مجروح شدند.
حشونائیم: این سازمان در ژوئیه 1982 اقدام به تخریب قبه الضخره کرد اما این اقوام هنگام لو رفتن قضیه کامیون های حامل بمب با شکست مواجه شد.
تعداد گروه های فعال در زمینه تخریب مسجد الاقصی بیش از 75 مورد است.
بیش از نیم قرن است که پروژه اکتشاف بقایای معبد سلیمان در طبقه زیرین مسجد الاقصی در حال انجام است و تونل های متعدد کنده شده در زیر این مسجد پی را به صورت کامل سست کرده تا در اولین زلزله خفیفی که رخ می دهد مسجد الاقصی فرو ریزد. آنها با استفاده از مواد شیمیایی سنگ بنیادین مسجد الاقصی رابه گلی سست تبدیل کرده اند.
در سال 1969 یک یهودی مسجد الا قصی رابه آتش کشید اما این ماجرا را به بهانه دیوانگی وی مختومه اعلام کردند.
از سال 1967 تا 1998 بیش از 112 عملیات خرابکارانه برای ویران سازی مسجد الاقصی صورت گرفته همچنین از سال 2004 نیز بیشترین تعداد حملات به این منطقه صورت گرفته است.
در 13 آوریل 1982 شلیک فاجعه آمیز گلوله موجب کشتار شماری از نمازگزاران و تخریب قسمت هایی از حرم شریف در مسجد شد.
بار دیگر در سال 1983 حرم قدس از طرف عده ای از افراطیون مذهبی یهودی مورد هجوم قرار گرفت و حجم گسترده ای از نفایس تاریخی قدس ربوده شد.
1379/7/7 هجری شمسی یعنی ماه می سال 2000 میلادی شارون به همراه 2000 سرباز ارتش رژیم صهیونیستی وارد مسجدالا قصی شد. این امر موجب جریحه دار شدن احساسات مسلمانان شد چرا که بنا بر گفته یکی از فلسطینیان شارون از مسجد الاقصی دیدار نکرد بلکه با ورود خود به این مکان مقدس آنجا را نجس کرد. اعتراض شدید مسلمانان به این اقدام تحریک آمیز شارون به درگیری های خونین انجامید، به دنبال کشتار مسلمانان در مسجد الاقصی دور جدید انتفاضه آغاز شد.
علت نهایی آغاز انتفاضه که منجر به زدن جرقه آتش انتفاضه الاقصی شد دیدار شارون از مسجد الاقصی بود.
حال آیا اساسا معبدی وجود دارد؟
سخنان منکرین وجود معبد (باستان شناسانی که وجود معبد را انکار می کنند)
مائیربن دوف: ایشان در هفته اول سپتامبر 2004 پس از انجام تحقیقات علمی و بازدیدهای دوره ای از مسجد الا قصی اعلا م کرد که معبد سلیمان در زیر مسجد الاقصی قرار ندارد. او با تاکید می گوید که این ادعاها که بقایای معبد در بخش پایین حرم شریف قدس قرار دارد صحت ندارد وی می گوید: در دوره پیامبری سلیمان(ع) در این منطقه معبد امپراطور روم قرار داشت که رومی ها آن را ویران کردند.
بن دوف می افزاید: هنگامی که حفاری ها در بخش پایین آن منطقه انجام دادیم چاه های آب منشعب شده را پیدا کردیم در خلا ل مسیر پژوهش هایی هم که در طول 25 سال گذشته انجام دادیم صرفا قنات های آب را دیدیم و به چیز دیگری برنخوردیم و این یعنی که معبدی در آن جا وجود ندارد.
اسرائیل فینکنشتاین (استاد دانشگاه تلآویو) می گوید: باستان شناسان یهودی هیچ شواهد باستانی نیافته اند که ثابت کند معبد سلیمان واقعا وجود خارجی داشته است، بلکه صرفا نویسندگان تورات در قرن سوم داستان هایی ساختند و به تورات اضافه کردند.
او معبد خیالی سلیمان را خرافات کامل خوانده است.
همچنین گریس هال سل در کتاب خود به نام (تدارک جنگ) عنوان می کند که باستان شناسان اسرائیل هیچ اثری، نشانه ای چیزی از معبد اول و دوم را به دست نیاورده اند. کاملا واضح است که ادعای صهیونیست مبنی بر حق تاریخی بر فلسطین بر قضایای تاریخی کاذبی بنا شده که هیچ اساس حقوقی ندارد. این ادعا برای این که به نقشه صهیونیزم برای غصب سرزمین فلسطین رنگ قانونی بزند جعل شده بود اکنون این مفهوم کاملا بی اعتبار است.

/ 1 نظر / 174 بازدید
saghi

سلام وبلاگ جالبی دارید مطلبتون خیلی زیبا بود. اگر با تبادل لینک موافق هستید مرا با نام ونوشه لینک کنید سپس به من اطلاع دهید و بگویید با چه نامی شما را لینک کنم تا در اسرع وقت شما را لینک کنم. در صورت به روز کردن وبلاگتان اطلاع دهید تا مطالب جدیدتان را بخوانم خوشحال می شوم. با سپاس ساقی